Wniosek o uzasadnienie wyroku – wzór

17 

Jak napisać wniosek o uzasadnienie wyroku? Wniosek o uzasadnienie wyroku lub postanowienia sądu to pismo składane przez stronę postępowania karnego, lub jej obrońcę w celu uzyskania pisemnego uzasadnienia wydanego przez sąd wyroku. Najczęściej wniosek taki można złożyć w terminie 7 dni od dnia ogłoszenia wyroku.

W uzasadnieniu wyroku, sąd wyjaśnia podstawy faktyczne i prawne, na których oparł swoją decyzję, odwołując się do przepisów prawa i dowodów zgromadzonych w toku postępowania.

Aby ułatwić Ci sporządzenie takiego pisma – przygotowaliśmy gotowy do pobrania wzór wniosku o uzasadnienie wyroku – który zakupisz poniżej:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

Uzasadnienie wyroku ma na celu umożliwienie zrozumienia, dlaczego sąd podjął taką, a nie inną decyzję, co pozwala na skuteczne egzekwowanie prawa i zwiększa zaufanie obywateli do wymiaru sprawiedliwości.

Wniosek o uzasadnienie wyroku może być składany wtedy, gdy sąd wydał wyrok skazujący lub uniewinniający, jak również w przypadku umorzenia postępowania karnego, a nie została wydana pełna pisemna argumentacja uzasadniająca tę decyzję.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wniosek o uzasadnienie wyroku – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wniosek-o-uzasadnienie-wyroku-wzor-pdf-doc
Wniosek o uzasadnienie wyroku - wzór
17