Wniosek o obniżenie czynszu lokalu handlowego wzór

(1 opinia klienta)

17 

Jak napisać wniosek o obniżenie czynszu lokalu handlowego? Kwestia najmu lokali na cele użytkowe jest regulowana przepisami Kodeksu cywilnego. Zgodnie z art. 664 najemca może żądać obniżenia czynszu, gdy przedmiot najmu posiada wady, które ograniczają jego przydatność do umówionego użytku. Mowa tu o sytuacjach, gdy np. wyposażenie lokalu nie działa w umówiony sposób, czy korzystanie z mieszkania zostało utrudnione w wyniku przebudowy budynku.

Co ważne, prawo do żądania obniżenia czynszu z tytułu wad lokalu nie przysługuje, jeżeli wady istniały już w chwili zawarcia umowy najmu, a najemca, wiedząc o nich, zdecydował się zawrzeć umowę. Jeżeli najemca uiścił już czynsz za okres występowania wady, może domagać się zwrotu odpowiedniej jego części.

Wniosek o obniżenie czynszu lokalu handlowego powinien zawierać takie elementy jak: data i miejsce sporządzenia; dane identyfikacyjne najemcy oraz wynajmującego; tytuł pisma, np. wniosek o obniżenie czynszu; wskazanie przedmiotu najmu; podanie kwoty, do jakiej czynsz ma zostać obniżony oraz daty wprowadzenia zmiany. Wniosek wymaga stosownego uzasadnienia, musi też zostać podpisany przez najemcę.

Chcąc ułatwić Ci przygotowanie omawianego pisma, sporządziliśmy gotowy do wypełnienia wzór wniosku o obniżenie czynszu lokalu handlowego, który możesz pobrać poniżej:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (1)

1 opinia dla Wniosek o obniżenie czynszu lokalu handlowego wzór

  1. Adrian G.

    Wzór wniosku zawiera przykładowe uzasadnienie co bardzo ułatwiło mi sporządzenie pisma, polecam.

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wniosek-o-obnizenie-czynszu-lokalu-handlowego-wzor
Wniosek o obniżenie czynszu lokalu handlowego wzór
17