Wniosek o degradację ze stanowiska – wzór

17 

Degradacja ze stanowiska, czyli przeniesienie na stanowisko niższe, dotyczy sytuacji, kiedy pracownik otrzymał awans, np. na stanowisko kierownicze, ale nie radzi sobie z nowymi obowiązkami i chce wrócić na stanowisko poprzednie.

Wniosek o degradację ze stanowiska może, ale nie musi zostać uwzględniony przez pracodawcę. Jeśli przełożony odrzuci takie podanie, pracownik musi pozostać na swoim stanowisku lub złożyć wypowiedzenie umowy o pracę. 

Wniosek o degradację ze stanowiska należy zatem starannie uzasadnić. Argumentami, które najczęściej pojawiają się w takich wnioskach, są:

  • zbyt duża liczba obowiązków,
  • zbyt duża liczba godzin pracy,
  • wyjazdy służbowe,
  • duża odpowiedzialność,
  • duża presja, stres i jego wpływ na stan zdrowia.

Pracownik może wyjaśnić swojemu przełożonemu, że awans pogorszył jego sytuację rodzinną i osobistą, a także przyczynił się do pogorszenia zdrowia i samopoczucia. W takiej sytuacji pracodawca powinien zgodzić się na degradację. 

Należy pamiętać, że jeśli wniosek o degradację ze stanowiska zostanie uwzględniony, pracodawca i pracownik będą zobowiązani do wprowadzenia zmian w umowie o pracę, o co mogą zadbać za sprawą aneksu – porozumienia zmieniającego. 

Możesz nabyć gotowy do wypełnienia wzór wniosku o degradację ze stanowiska, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wniosek o degradację ze stanowiska – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wniosek-o-degradacje-ze-stanowiska-wzor
Wniosek o degradację ze stanowiska - wzór
17