Uzasadnienie wniosku o przyznanie pomocy zdrowotnej

17 

Wniosek o przyznanie pomocy zdrowotnej dotyczy wypłaty świadczenia z funduszu zdrowotnego. Środki finansowe zgromadzone na takim funduszu przeznaczone są na pomoc zdrowotną nauczycieli w związku z ponoszonymi przez nich kosztami leczenia. Wniosek o przyznanie pomocy zdrowotnej może złożyć nauczyciel zatrudniony w szkole lub przedszkolu, a także nauczyciel emeryt i rencista.

O przyznawaniu pomocy zdrowotnej nauczycielom decydują dyrektorzy szkół. Przed podjęciem decyzji w sprawie wniosku kierujący placówką powołuje komisję złożoną z: przedstawiciela dyrekcji jako przewodniczącego komisji, dwóch przedstawicieli Rady Pedagogicznej oraz po jednym przedstawicielu zakładowych organizacji związkowych zrzeszającej nauczycieli.

Wniosek o pomoc zdrowotną ocenia się pod kątem wpływu schorzenia na wykonywanie zawodu nauczyciela, a także w oparciu o okoliczności związane z chorobą.

W uzasadnieniu wniosku należy napisać zatem o przewlekłości choroby, o przeprowadzonych zabiegach i badaniach, o konieczności przyjmowania leków na stałe, o konieczności stosowania specjalistycznego sprzętu, o konieczności pokrywania kosztów dojazdu do specjalistów i tak dalej. 

Pobierz gotowy do wypełnienia wzór uzasadnienia wniosku o przyznanie pomocy zdrowotnej, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii: ,
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Uzasadnienie wniosku o przyznanie pomocy zdrowotnej”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

uzasadnienie-wniosku-o-przyznanie-pomocy-zdrowotnej
Uzasadnienie wniosku o przyznanie pomocy zdrowotnej
17