Uzasadnienie wniosku o pozwolenie na broń sportową – wzór

17 

Pozwolenie na posiadanie broni sportowej może otrzymać każda osoba pełnoletnia, która nigdy nie była karana i ma obywatelstwo Polskie, a także stałe miejsce zamieszkania na terenie kraju.

Warunkiem otrzymania pozwolenia jest też zaliczenie egzaminu teoretycznego i praktycznego (z umiejętności bezpiecznego posługiwania się bronią). Jeśli zaś chodzi o uzasadnienie wniosku o pozwolenie na broń sportową, to należy odnieść się w nim do przepisów ustawy o broni i amunicji. 

Uzasadnienie wniosku o pozwolenie na posiadanie broni sportowej powinno wskazywać na jedną z tak zwanych ważnych przyczyn posiadania broni, które wylicza wspomniana ustawa.

W przypadku broni sportowej jest to posiadanie patentu strzeleckiego, posiadanie licencji zawodniczej i członkostwo w stowarzyszeniu strzeleckim.

Wystarczy zatem, że wnioskodawca wstąpi do stowarzyszenia lub klubu strzeleckiego, aby powołując się na ten fakt, uzyskał pozwolenie na posiadanie broni. Należy pamiętać, że do wniosku o pozwolenie na broń dołącza się także patent strzelecki – dokument potwierdzający zaliczenie egzaminu i posiadanie odpowiednich kwalifikacji. 

Pobierz gotowy do wypełnienia wzór uzasadnienia wniosku o pozwolenie na broń sportową, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii: ,
Opis
Opinie (0)

Wniosek o broń sportową może złożyć każdy niekarany obywatel, który ukończył 18. rok życia i posiada stałe miejsce zamieszkania na terenie kraju. Warunkiem uzyskania pozwolenia jest także zaliczenie egzaminów w części praktycznej i teoretycznej.

Wniosek o pozwolenie na broń sportową kandydat uzasadnia zgodnie z zapisami ustawy o broni i amunicji. Określa ona tak zwane ważne przyczyny posiadania broni i wskazuje warunki, jakie trzeba spełnić, aby móc powołać się na jeden z proponowanych argumentów. 

W przypadku wniosku o pozwolenie na broń sportową warunki te wyglądają następująco:

  • wnioskodawca musi zostać członkiem stowarzyszenia strzeleckiego,
  • wnioskodawca musi zdobyć patent strzelecki,
  • wnioskodawca musi zdobyć licencję zawodniczą.

Wniosek o wydanie pozwolenia na broń sportową wraz z kompletem dokumentów, które stanowią dowód na spełnianie tych warunków, należy wysłać listem poleconym na adres Komendy Wojewódzkiej Policji, Wydział Postępowań Administracyjnych lub złożyć osobiście.

Do wniosku dołącza się także szereg innych załączników określonych w ustawie, w tym między innymi zaświadczenie lekarskie czy potwierdzenie uiszczenia stosownej opłaty.

 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Uzasadnienie wniosku o pozwolenie na broń sportową – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

uzasadnienie-wniosku-o-pozwolenie-na-bron-sportowa-wzor
Uzasadnienie wniosku o pozwolenie na broń sportową - wzór
17