Uzasadnienie celowości szkolenia – wzór

17 

Uzasadnienie celowości szkolenia może być przygotowywane dla pracodawcy lub dla pracowników. Jeśli to pracodawca kieruje pracowników na szkolenie, powinien przedstawić im jego cele i oczekiwane efekty. Natomiast pracownik może przygotować uzasadnienie celowości szkolenia ubiegając się o jego dofinansowanie przez przełożonego. 

Dla ułatwienia Ci sporządzenia takiego dokumentu – przygotowaliśmy spełniający wszystkie formalne wymagania – przykładowy wzór uzasadnienia celowości szkolenia – który pobierzesz, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii: ,
Opis
Opinie (0)

Jak uzasadnić celowość szkolenia?

Uzasadnienie celowości szkolenia to określenie celu, jaki ma zostać osiągnięty dzięki szkoleniu, a także wskazanie na potrzebę, jaką takie szkolenie ma zaspokoić. Szkolenie powinno wpisywać się w cele zawodowe pracowników lub w strategię firmy.

Przygotowując uzasadnienie celowości szkolenia, należy odpowiedzieć na takie pytania jak:

  • dlaczego potrzebne jest właśnie takie szkolenie?
  • jak szkolenie wpłynie na kwalifikacje zawodowe pracowników?
  • jaką problematykę porusza szkolenie?
  • jakie umiejętności pozwala zdobyć szkolenie?

Do przygotowania uzasadnienia warto wykorzystać przykładowy wzór uzasadnienia celowości szkolenia, który podpowiada, jak należy formułować swoje argumenty i w jaki sposób można powiązać je z działalnością firmy.

Jakie informacje warto zawrzeć w uzasadnieniu celowości szkolenia?

Wzór uzasadnienia celowości szkolenia pomaga przygotować rzetelne, proste i zrozumiałe pismo, które wyjaśnia potrzebę wzięcia udziału w szkoleniu. Aby taki dokument był bardziej przekonywujący, można uwzględnić w nim także:

  • korzyści płynące z uczestnictwa w szkoleniu, jak wzrost efektywności pracy, poprawa współpracy w zespole, wprowadzenie innowacji,
  • cele, jakie uczestnictwo w szkoleniu pozwoli osiągnąć firmie/pracownikom,
  • plan wdrażania zdobytej wiedzy i umiejętności,
  • analizę kosztów przeprowadzenia szkolenia – jasne informacje o tym, ile wynoszą koszty szkolenia zestawione na tle potencjalnych korzyści płynących ze szkolenia, a także wskazanie możliwych źródeł dofinansowania.

Uzasadnienie można rozbudować również o opis oferty szkoleniowej, z uwzględnieniem jej programu, harmonogramu, czy nawet danych trenerów prowadzących szkolenie i ich sukcesów. 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Uzasadnienie celowości szkolenia – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

uzasadnienie-celowosci-szkolenia-wzor
Uzasadnienie celowości szkolenia - wzór
17