Upoważnienie współwłaściciela do sprzedaży samochodu wzór PDF DOC

17 

Jeśli samochód ma więcej niż jednego właściciela, do zarządzania nim stosuje się przepisy dotyczące zarządu rzeczą wspólną. Oznacza to, że czynność taka jak sprzedaż pojazdu wymaga uzyskania zgody wszystkich współwłaścicieli. Aby zbyć wspólne auto, potrzebne jest więc upoważnienie współwłaściciela do sprzedaży samochodu lub jego zgoda wyrażona osobno na piśmie, ewentualnie w treści umowy. 

Upoważnienie to nic innego, jak udzielenie pełnomocnictwa do działania w imieniu innej osoby. Dokument tego typu można sporządzić w oparciu o wzór upoważnienia współwłaściciela do sprzedaży samochodu, uwzględniający wszystkie wymagane elementy formalne dla tego typu pisma. 

Aby upoważnienie było ważne, muszą znaleźć się w nim między innymi dane osobowe mocodawcy i osoby upoważnionej, czyli współwłaścicieli pojazdu. Upoważnienie współwłaściciela do sprzedaży samochodu jest upoważnieniem szczególnym i z reguły wygasa w momencie dokonania wskazanej czynności, czyli w momencie zbycia pojazdu. W upoważnieniu można określić też dopuszczalną cenę sprzedaży samochodu.

Gotowy wzór upoważnienia współwłaściciela do sprzedaży samochodu pobierzesz poniżej:

Wzór pisma pochodzi z kategorii: ,
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Upoważnienie współwłaściciela do sprzedaży samochodu wzór PDF DOC”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

upowaznienie-wspolwlasciciela-do-sprzedazy-samochodu-wzor-pdf-doc
Upoważnienie współwłaściciela do sprzedaży samochodu wzór PDF DOC
17