Upoważnienie współwłaściciela do rejestracji samochodu wzór PDF DOC

17 

Do zarejestrowania pojazdu posiadającego więcej niż jednego właściciela potrzebna jest zgoda wszystkich współwłaścicieli. Współwłaściciele nie muszą jednak wspólnie udawać się do wydziału komunikacji. Mogą sporządzić pisemne upoważnienie współwłaściciela do rejestracji samochodu, które jeden z właścicieli przedstawi urzędnikowi. 

Do przygotowania stosownego pisma warto wykorzystać wzór upoważnienia współwłaściciela do rejestracji samochodu. Dokument tego typu jest jednoznaczny z wyrażeniem zgody na dokonanie rejestracji pojazdu. Upoważnienie polega bowiem na umocowaniu wskazanej osoby do podjęcia konkretnych działań w imieniu mocodawcy.

Pisemne upoważnienie współwłaściciela do rejestracji samochodu musi uwzględniać dane osobowe mocodawcy i pełnomocnika, czyli jednego i drugiego współwłaściciela.

Aby dokonać rejestracji pojazdu w imieniu współwłaścicieli, poza pisemnym upoważnieniem, należy przygotować również swój dowód osobisty do wglądu, umowę potwierdzającą nabycie pojazdu i pozostałe dokumenty niezbędne przy zwykłej rejestracji auta w wydziale komunikacji. 

Gotowy wzór upoważnienie współwłaściciela do rejestracji samochodu pobierzesz poniżej:

Wzór pisma pochodzi z kategorii: ,
Opinie (0)

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Upoważnienie współwłaściciela do rejestracji samochodu wzór PDF DOC”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

upowaznienie-wspolwlasciciela-do-rejestracji-samochodu-wzor-pdf-doc
Upoważnienie współwłaściciela do rejestracji samochodu wzór PDF DOC
17