Upoważnienie do opłaty skarbowej za samochód wzór PDF DOC

17 

Przy zawarciu umowy kupna sprzedaży samochodu jego nabywca zostaje obciążony obowiązkiem uiszczenia podatku PCC w wysokości 2% wartości rynkowej pojazdu. Nie musi jednak odprowadzać takiego podatku osobiście – może wyznaczyć do tego zadania pełnomocnika.

Upoważnienie do opłaty skarbowej za samochód pozwoli wskazać osobę, która zrealizuje taki obowiązek za nabywcę pojazdu, a tym samym uchroni go przed karą z urzędu skarbowego. 

Warto pamiętać, że upoważnienie musi spełniać określone wymogi formalne. Najlepiej więc przygotować je w oparciu o wzór upoważnienia do opłaty skarbowej za samochód. Druk uwzględnia między innymi dokładne dane osobowe mocodawcy i pełnomocnika, a także określenie zakresu pełnomocnictwa. Z reguły, takie upoważnienie wygasa w momencie uiszczenia opłaty skarbowej.

Co ważne, samo upoważnienie do opłaty skarbowej za samochód również podlega opłacie w kwocie 17 zł, jeśli pełnomocnikiem nie jest członek rodziny mocodawcy. Do uregulowania podatku PCC poza pełnomocnictwem potrzebna jest także wypełniona deklaracja podatkowa oraz dowód osobisty do wglądu. 

Gotowy wzór upoważnienia do opłaty skarbowej za samochód pobierzesz poniżej:

Wzór pisma pochodzi z kategorii: ,
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Upoważnienie do opłaty skarbowej za samochód wzór PDF DOC”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

upowaznienie-do-oplaty-skarbowej-za-samochod-wzor-pdf-doc
Upoważnienie do opłaty skarbowej za samochód wzór PDF DOC
17