Upoważnienie do dokonywania zakupów na przelew – wzór

17 

Upoważnienie do dokonywania zakupów na przelew znajduje zastosowanie w wielu firmach. Najczęściej obejmuje ono również składanie zamówień, odbiór towarów i podpisywanie faktur VAT z formą płatności na przelew. Jak napisać upoważnienie do dokonywania zakupów na przelew?

Dla ułatwienia Ci sporządzenia takiego dokumentu – przygotowaliśmy spełniający wszystkie formalne wymagania – wzór upoważnienia do dokonywania zakupów na przelew – który pobierzesz, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

Czym jest upoważnienie do dokonywania zakupów na przelew?

Upoważnienie do dokonywania zakupów na przelew pozwala wskazanej osobie realizować transakcje, za które należność reguluje się przy pomocy polecenia przelewu we wskazanym terminie. Dokument najczęściej wiąże się z zakupem i odbiorem towarów w firmie.

Upoważniając wybraną osobę do dokonywania zakupów na przelew, kierownictwo przedsiębiorstwa zdejmuje ze swoich barków część obowiązków, a także usprawnia procesy, które mają miejsce w firmie każdego dnia.

Przykładowe upoważnienie do dokonywania zakupów na przelew pozwala umocować wskazaną osobę do realizacji konkretnych czynności – jest to pełnomocnictwo rodzajowe.

Jak napisać upoważnienie do dokonywania zakupów na przelew?

Każde upoważnienie powinno zostać sporządzone na piśmie. Dokument musi zawierać też szereg niezbędnych elementów formalnych. Pismo można przygotować w oparciu o wzór upoważnienia do dokonywania zakupów na przelew, uzupełniając druk o:

  • dane mocodawcy,
  • dane pełnomocnika,
  • datę sporządzenia dokumentu,
  • termin obowiązywania pełnomocnictwa,
  • opis zakresu pełnomocnictwa,
  • podpis mocodawcy. 

Warto pamiętać, że przykładowy druk upoważnienia do dokonywania zakupów na przelew należy uzupełnić dokładnymi danymi osobowymi, w tym numerem PESEL i numerem dowodu osobistego.

Bez takich danych nie da się bowiem jednoznacznie zweryfikować osoby upoważnionej do dokonywania konkretnych czynności w imieniu mocodawcy. Należy wiedzieć również, że raz udzielone pełnomocnictwo może zostać w każdej chwili odwołane, bez zgody i potwierdzenia pełnomocnika.

Odwołanie pełnomocnictwa wymaga sporządzenia odpowiedniego oświadczenia woli i doręczenia go pełnomocnikowi. W takiej sytuacji osoba upoważniona powinna zwrócić mocodawcy druk pełnomocnictwa. 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Upoważnienie do dokonywania zakupów na przelew – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

upowaznienie-do-dokonywania-zakupow-na-przelew-wzor
Upoważnienie do dokonywania zakupów na przelew - wzór
17