Umowa sprzedaży udziałów w nieruchomości – wzór

17 

Umowa sprzedaży udziałów w nieruchomości to umowa, w której właściciel części nieruchomości sprzedaje kupującemu swoje udziały w posiadanej przez niego nieruchomości. W takiej sytuacji nabywca uzyskuje prawo własności do części nieruchomości, której dotychczasowym właścicielem był sprzedawca.

Umowa sprzedaży udziału w nieruchomości jest stosowana w przypadku, gdy nieruchomość należy do co najmniej dwóch właścicieli, którzy posiadają w niej swoje udziały.

Aby ułatwić Ci sporządzenie takiego dokumentu – przygotowaliśmy gotowy do pobrania wzór umowy sprzedaży udziałów w nieruchomości – którą zakupisz poniżej:

Wzór pisma pochodzi z kategorii: ,
Opis
Opinie (0)

Zamiast sprzedawać całą nieruchomość, jedna z osób może zdecydować się na sprzedaż swoich udziałów innej osobie. W ten sposób nabywca staje się właścicielem części nieruchomości, ale nie ma pełnej kontroli nad nią, ponieważ decyzje dotyczące nieruchomości muszą być podejmowane przez wszystkich właścicieli.

Umowa sprzedaży udziałów w nieruchomości powinna być zawarta w formie pisemnej i zawierać m.in. dane identyfikacyjne sprzedawcy i nabywcy, opis nieruchomości oraz dokładne określenie sprzedawanych udziałów, oraz cenę, za jaką zostaną one sprzedane.

Umowa sprzedaży części nieruchomości jest stosowana bardzo często, np. w przypadku gdy spadkobiercy odziedziczyli dom, wtedy jeden ze spadkobierców może sprzedać swoją część domu drugiemu spadkobiercy, aby ten stał się jego wyłącznym właścicielem.

Sprzedaż udziału w nieruchomości, czyli sprzedaż części domu czy mieszkania, a nawet gruntu może odbyć się również na rzecz innej osoby trzeciej, niespokrewnionej ze sprzedającym.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa sprzedaży udziałów w nieruchomości – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

umowa-sprzedazy-udzialow-w-nieruchomosci-wzor-pdf-doc-przyklad
Umowa sprzedaży udziałów w nieruchomości - wzór
17