Umowa pożyczki nieoprocentowanej – WZÓR

(1 opinia klienta)

17 

Pożyczka nieoprocentowana to najczęściej pożyczka od członka rodziny czy od osoby znajomej. Zasadniczo, taka pożyczka będzie rodziła obowiązek uiszczenia podatku od czynności cywilnoprawnych.

Niektóre osoby skorzystają jednak ze zwolnienia z takiego obowiązku, jeśli pożyczyły pieniądze od członków bliskiej rodziny w kwocie, która w ciągu pięciu lat nie przekroczyła łącznie sumy 9 637 zł. 

Niezależnie od tego, kto zawiera ze sobą umowę pożyczki nieoprocentowanej, taka transakcja zawsze podlega zgłoszeniu do Urzędu Skarbowego. Nawet jeśli pożyczkobiorca ma prawo skorzystać ze zwolnienia z obowiązku zapłaty podatku PCC, musi zgłosić zawarcie takiej umowy naczelnikowi US.

Warto pamiętać, że umowa pożyczki nieoprocentowanej, która ma korzystać ze zwolnienia od podatku, powinna wskazywać na stopień pokrewieństwa między pożyczkodawcą a pożyczkobiorcą, na kwotę pożyczki, a także na sposób przekazania pieniędzy. Aby pożyczka podlegała zwolnieniu z obowiązku podatkowego, pieniądze należy przelać na konto wskazane w umowie. 

Pobierz gotowy do wypełnienia wzór umowy pożyczki nieoprocentowanej, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (1)

.

1 opinia dla Umowa pożyczki nieoprocentowanej – WZÓR

  1. Jarosław Kawecki

    bardzo dobra umowa, pozdrawiam

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

umowa-pozyczki-nieoprocentowanej-wzor
Umowa pożyczki nieoprocentowanej - WZÓR
17