Wzór umowy pożyczki nieoprocentowanej – WZÓR

17 

Jak przygotować umowę pożyczki nieoprocentowanej? Najczęściej umowa pożyczki nieoprocentowanej zawierana jest pomiędzy członkami rodziny.

Poprzez zawarcie umowy pożyczki, pożyczkodawca zobowiązuje się przenieść na własność biorącego pożyczkę określoną ilość pieniędzy, a pożyczkobiorca zobowiązuje się zwrócić tę samą ilość pieniędzy. Zgodnie z przepisami, pożyczka może być zarówno odpłatna, jak i nieodpłatna, czyli nieoprocentowana. 

Umowa pożyczki na kwotę niższą niż 1000 zł nie musi być zawierana na piśmie, choć mimo wszystko jest to wskazane. Nawet pożyczka nieoprocentowana powinna bowiem zostać zwrócona pożyczkodawcy w ustalonym terminie. Umowa pożyczkowa pozwala natomiast zadbać o to, aby obie strony posiadały dowód na to, ile wynosiła i do kiedy należało ją spłacić. 

Warto wspomnieć, że umowa pożyczki nieoprocentowanej może rodzić obowiązek odprowadzenia podatku, ale z podatku tego zwolnieni są najbliżsi członkowie rodziny pod warunkiem, że zgłoszą zawarcie umowy pożyczkowej oraz że jej wartość nie przekracza kwoty 9637 złotych – łącznie na przestrzeni 5 lat. 

Jeśli potrzebujesz gotowego do wypełnienia wzoru umowy pożyczki nieoprocentowanej, kliknij poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wzór umowy pożyczki nieoprocentowanej – WZÓR”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wzor-umowy-pozyczki-nieoprocentowanej-wzor-pdf-doc
Wzór umowy pożyczki nieoprocentowanej - WZÓR
17