17 zł
Jak przygotować umowę pożyczki nieoprocentowanej? Najczęściej umowa pożyczki nieoprocentowanej zawierana jest pomiędzy członkami rodziny.
Poprzez zawarcie umowy pożyczki, pożyczkodawca zobowiązuje się przenieść na własność biorącego pożyczkę określoną ilość pieniędzy, a pożyczkobiorca zobowiązuje się zwrócić tę samą ilość pieniędzy. Zgodnie z przepisami, pożyczka może być zarówno odpłatna, jak i nieodpłatna, czyli nieoprocentowana.
Umowa pożyczki na kwotę niższą niż 1000 zł nie musi być zawierana na piśmie, choć mimo wszystko jest to wskazane. Nawet pożyczka nieoprocentowana powinna bowiem zostać zwrócona pożyczkodawcy w ustalonym terminie. Umowa pożyczkowa pozwala natomiast zadbać o to, aby obie strony posiadały dowód na to, ile wynosiła i do kiedy należało ją spłacić.
Warto wspomnieć, że umowa pożyczki nieoprocentowanej może rodzić obowiązek odprowadzenia podatku, ale z podatku tego zwolnieni są najbliżsi członkowie rodziny pod warunkiem, że zgłoszą zawarcie umowy pożyczkowej oraz że jej wartość nie przekracza kwoty 9637 złotych – łącznie na przestrzeni 5 lat.
Jeśli potrzebujesz gotowego do wypełnienia wzoru umowy pożyczki nieoprocentowanej, kliknij poniższy przycisk:
.
Opinie
Na razie nie ma opinii o produkcie.