Umowa pożyczki niepieniężnej – wzór

17 

Jak sporządzić umowę pożyczki niepieniężnej? Zawarcie umowy pożyczki niepieniężnej zobowiązuje pożyczkodawcę do przeniesienia na własność pożyczkobiorcy określonej ilości rzeczy oznaczonych co do gatunku.

Jednocześnie, ta sama umowa nakłada na pożyczkobiorcę obowiązek zwrotu na rzecz pożyczkodawcy tej samej ilości rzeczy, tego samego gatunku. Aby umowa była skuteczna, musi uwzględniać zgodne oświadczenia woli stron. 

Umowa pożyczki może mieć charakter odpłatny lub nieodpłatny. Jeśli wartość przedmiotu takiej umowy przekracza 1000 zł, należy zawrzeć umowę na piśmie dla celów dowodowych. Inne umowy – dotyczące przedmiotów niższej wartości – mogą być zawierane w formie ustnej.

Warto pamiętać, że pożyczkodawca ma prawo odstąpić od umowy i odmówić wydania przedmiotu, jeżeli jego zwrot jest wątpliwy z powodu złego stanu majątkowego pożyczkobiorcy. Pożyczkobiorca nie może natomiast odstąpić od umowy, jeśli wiedział o złym stanie majątkowym drugiej strony.  

Jeśli potrzebujesz gotowego do wypełnienia wzoru umowy pożyczki niepieniężnej, kliknij przycisk poniżej i pobierz przygotowany druk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa pożyczki niepieniężnej – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

umowa-pozyczki-niepienieznej-wzor
Umowa pożyczki niepieniężnej - wzór
17