Umowa o pracę – Nauczyciel Stażysta – wzór

17 

Umowa o pracę z nauczycielem stażystą to umowa o pracę na czas określony. Zawieranie z nauczycielem stażystą umowy na czas określony wynika z faktu, że czasowość umowy – jeden rok –  jest zależna od długości stażu niezbędnego do uzyskania stopnia awansu zawodowego nauczyciela kontraktowego. 

Umowę o pracę, którą można zawrzeć z nauczycielem stażystą, warto przygotować w oparciu o wzór umowy o pracę z nauczycielem stażystą, który wystarczy wypełnić odpowiednimi informacjami i przedstawić nauczycielowi do podpisu. 

Umowę o pracę z nauczycielem stażystą należy sporządzać w oparciu o przepisy Karty nauczyciela. Natomiast w przypadku, gdy Karta Nauczyciela nie zawiera w swoich postanowieniach zapisów dotyczących danego problemu, sięga się do ogólnych przepisów Kodeksu pracy.

Należy pamiętać, że kolejna umowa z nauczycielem powinna być już umową na czas nieokreślony lub mianowaniem. Wynika to z faktu, że nauczyciele powinni być zatrudniani na czas nieokreślony z uwagi na doniosłość ich zawodu. 

Nie trać cennego czasu na tworzenie pisma od zera, tylko wykorzystaj przygotowany przez Nas wzór umowy o pracę z nauczycielem stażystą, który pobierzesz poniżej:

Wzór pisma pochodzi z kategorii: , ,
Opinie (0)

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa o pracę – Nauczyciel Stażysta – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

umowa-o-prace-nauczyciel-stazysta-wzor
Umowa o pracę - Nauczyciel Stażysta - wzór
17