Umowa na sprzątanie mieszkania – wzór

17 

Umowa na sprzątanie mieszkania jest umową o świadczenie usług, pochodną umowy zlecenia. Dokument powinien określać więc dokładnie warunki współpracy pomiędzy usługodawcą a usługobiorcą.

Dla ułatwienia Ci sporządzenia takiego dokumentu – przygotowaliśmy spełniające wszystkie formalne wymagania – wzór umowy na sprzątanie mieszkania – którą pobierzesz, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

Jak przygotować umowę na sprzątanie mieszkania?

Do opracowania umowy dotyczącej usług sprzątających warto użyć naszego gotowego wzoru umowy na sprzątanie mieszkania. Druk uwzględnia wszystkie niezbędne elementy formalne takiego kontraktu. Podpowiada także, jakie kwestie warto ustalić na początku współpracy, aby uniknąć niedomówień i nieporozumień. Przykładowa umowa na sprzątanie mieszkania musi zawierać:

  • dane stron,
  • termin obowiązywania umowy,
  • oznaczenie przedmiotu umowy,
  • opis praw i obowiązków stron,
  • zasady naliczania i wypłacania wynagrodzenia dla zleceniobiorcy,
  • warunki wypowiedzenia umowy. 

Jeśli dokument nie reguluje takich kwestii, jak wypowiedzenie umowy, czy okres wypowiedzenia, zastosowanie znajdą tutaj przepisy kodeksu cywilnego, odnoszące się do umowy zlecenia. 

Co warto uwzględnić w umowie na sprzątanie mieszkania?

Jak zostało wspomniane, umowa na sprzątanie mieszkania powinna być jak najbardziej precyzyjna. Należy więc uwzględnić w niej dokładne warunki współpracy, w tym zakres i standardy usługi sprzątającej, a także godziny pracy oraz częstotliwość wykonywania poszczególnych czynności.

W druku przykładowej umowy na sprzątanie mieszkania obowiązki usługodawcy można określić co do zakresu, wskazując konkretne pomieszczenia oraz czynności, jakie należy wykonać w ramach sprzątania. Należy również wskazać, czy usługa ma być świadczona w określonych godzinach, przez określoną ilość godzin dziennie, ile razy w tygodniu lub w jakie dni tygodnia.

Warto odnieść się także do sposobu sprzątania, czyli do rodzaju urządzeń, akcesoriów i detergentów, z których zleceniobiorca powinien korzystać w trakcie pracy. Za ich dostarczenie odpowiedzialny może być zarówno dający zlecenie, jak i przyjmujący zlecenie, przy czym ten drugi za zakup takich produktów może oczekiwać zwrotu poniesionych kosztów. 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa na sprzątanie mieszkania – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

umowa-na-sprzatanie-mieszkania-wzor
Umowa na sprzątanie mieszkania - wzór
17