Umowa kupna sprzedaży samochodu uszkodzonego – wzór

17 

Jak napisać umowę kupna sprzedaży samochodu uszkodzonego? Samochód uszkodzony może zostać sprzedany w niższej cenie w celu dokonania niezbędnych napraw przez kupującego. Najważniejsze przy sporządzaniu umowy kupna sprzedaży jest zadbanie o precyzyjne opisanie zakresu uszkodzeń pojazdu, co będzie tłumaczyło jego niższą cenę.

Umowa kupna sprzedaży samochodu powinna zostać zawarta na piśmie. Dokument musi określać dokładnie dane stron oraz dane przedmiotu umowy. Kluczowe jest także opisanie ze szczegółami stanu technicznego pojazdu. Zatajenie jego wad może stanowić podstawę unieważnienia umowy i dochodzenia zwrotu pieniędzy na podstawie rękojmi. 

Warto pamiętać, że od umowy kupna sprzedaży odprowadza się podatek, którego wysokość jest zależna od wartości rynkowej przedmiotu umowy. W przypadku uszkodzonych pojazdów cena zakupu zawsze będzie niższa. Korzystnie jest zatem dołączyć do umowy zdjęcia i inne dowody na opisany stan techniczny samochodu, aby móc wykazać, że podatek nie został zaniżony celowo.

Kliknij na przycisk poniżej, jeśli chcesz pobrać gotowy do wypełnienia wzór umowy kupna sprzedaży samochodu uszkodzonego:

Wzór pisma pochodzi z kategorii: ,
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa kupna sprzedaży samochodu uszkodzonego – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

umowa-kupna-sprzedazy-samochodu-uszkodzonego-wzor
Umowa kupna sprzedaży samochodu uszkodzonego - wzór
17