Umowa kupna sprzedaży przyczepki samochodowej wzór PDF DOC

17 

Chociaż przyczepka samochodowa nie jest samodzielnym pojazdem, to również wymaga rejestracji w wydziale komunikacji. W przypadku sprzedaży/zakupu przyczepki należy więc udokumentować taką transakcję za pomocą odpowiedniej umowy. Umowa kupna sprzedaży przyczepki samochodowej może przyjmować zwykłą formę pisemną. 

Do przygotowania dokumentu warto wykorzystać gotowy wzór umowy kupna sprzedaży przyczepki samochodowej, który wystarczy wypełnić danymi kupującego, danymi sprzedającego, danymi przedmiotu umowy oraz ustaloną ceną sprzedaży. Dokument może informować też o terminie i formie płatności, a także o terminie i sposobie przekazania przedmiotu umowy kupującemu. 

Umowa kupna sprzedaży przyczepki samochodowej powinna zostać sporządzona w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach podpisanych przez każdą ze stron.

Dokument pełni rolę dowodową i zabezpiecza interes kupującego oraz sprzedającego. Jest też niezbędny w procesie załatwiania formalności w wydziale komunikacji czy u ubezpieczyciela. Może okazać się potrzebny również w procesie rozliczania się z fiskusem (podatek PCC).

Gotowy wzór umowy kupna sprzedaży przyczepki samochodowej pobierzesz poniżej:

Wzór pisma pochodzi z kategorii: ,
Opis
Opinie (0)

Przyczepka samochodowa musi zostać zarejestrowana w wydziale komunikacji. Aby dopełnić takich formalności, kupujący powinien posiadać umowę kupna sprzedaży przyczepki w formie zwykłej pisemnej. Dokument będzie niezbędny również w celu rozliczenia się z fiskusem, czyli odprowadzenia podatku PCC.

Umowa kupna sprzedaży przyczepki samochodowej powinna uwzględniać kilka niezbędnych elementów formalnych, takich jak data i miejsce transakcji, dane stron, opis przedmiotu umowy, cena sprzedaży, termin i forma płatności czy termin i sposób przekazania przedmiotu umowy nabywcy. 

Ponieważ dokument, jakim jest umowa kupna sprzedaży to podstawa zgłaszania ewentualnych reklamacji z tytułu rękojmi, w jego treści uwzględnia się także oświadczenie o zapoznaniu się ze stanem technicznym przedmiotu umowy czy o ujawnieniu wad przedmiotu umowy (tych, o których wie sprzedający).

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa kupna sprzedaży przyczepki samochodowej wzór PDF DOC”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

umowa-kupna-sprzedazy-przyczepki-samochodowej-wzor-pdf-doc
Umowa kupna sprzedaży przyczepki samochodowej wzór PDF DOC
17