Umowa kupna sprzedaży motoroweru wzór PDF DOC

17 

Motorower, jak każdy inny pojazd, podlega rejestracji w wydziale komunikacji, dlatego sprzedając lub kupując taką maszynę, należy dopilnować udokumentowania transakcji za pomocą stosownej umowy.

Umowa kupna sprzedaży motoroweru zawarta w zwykłej formie pisemnej pozwala nie tylko zarejestrować/wyrejestrować pojazd, ale też wykupić polisę OC u ubezpieczyciela i rozliczyć się z urzędem skarbowym. Należy pamiętać bowiem, że każda tego typu transakcja podlega opodatkowaniu podatkiem PCC. 

Aby dokument dobrze chronił interesy obu stron, warto przygotować go w oparciu o wzór umowy kupna sprzedaży motoroweru. Pismo uwzględnia dane kupującego, dane sprzedającego, dane przedmiotu umowy, cenę przedmiotu umowy, oświadczenie o zapoznaniu się ze stanem technicznym pojazdu czy oświadczenie o braku wad ukrytych pojazdu. 

Umowę kupna sprzedaży motoroweru zawiera się w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach, po jednym dla każdej ze stron. Dokument powinien zostać podpisany przez kupującego i sprzedającego. 

Gotowy wzór umowy kupna sprzedaży motoroweru pobierzesz poniżej:

Wzór pisma pochodzi z kategorii: ,
Opis
Opinie (0)

Motorower jest pojazdem podlegającym rejestracji w wydziale komunikacji, dlatego zakup motoroweru należy udokumentować za pomocą umowy w zwykłej formie pisemnej. Z takim dokumentem nabywca motoroweru powinien udać się do wydziału komunikacji, aby zarejestrować na siebie pojazd w ciągu 30 dni od dnia dokonania transakcji. 

Umowa kupna sprzedaży samochodu musi uwzględniać kilka niezbędnych elementów formalnych, takich jak data i miejsce transakcji, dane stron czy opis przedmiotu umowy. Konieczne jest także wskazanie w niej ceny zakupu, sposobu i terminu dokonania płatności oraz daty i sposobu przekazania/odebrania przedmiotu umowy.

Umowa może zawierać również kilka istotnych oświadczeń, takich jak oświadczenie o zapoznaniu się ze stanem technicznym pojazdu, oświadczenie o ujawnieniu wszelkich wad pojazdu czy oświadczenie o byciu jedynym właścicielem pojazdu. 

Nabywca powinien pamiętać, że zawarcie umowy kupna sprzedaży rodzi obowiązek uiszczenia podatku PCC. Obowiązek ten obciąża kupującego. 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa kupna sprzedaży motoroweru wzór PDF DOC”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

umowa-kupna-sprzedazy-motoroweru-wzor-pdf-doc
Umowa kupna sprzedaży motoroweru wzór PDF DOC
17