Umowa kupna sprzedaży lokalu handlowego – wzór

(1 opinia klienta)

17 

Ze względu na specyfikę, umowa kupna sprzedaży lokalu handlowego powinna zawierać szereg niezbędnych informacji oraz elementów, dzięki którym dokument spełni wszystkie formalne wymogi.

Dlatego, aby ułatwić Ci sporządzenie takiej umowy, przygotowaliśmy gotowy do wypełnienia wzór umowy kupna sprzedaży lokalu handlowego, który pobierzesz, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (1)

Jak wygląda umowa kupna sprzedaży lokalu handlowego? Lokal handlowy to nic innego jak lokal użytkowy, czyli lokal przeznaczony nie na cele mieszkaniowe, lecz na cele prowadzenia działalności gospodarczej.

Niemniej jednak lokal tego typu to nadal nieruchomość, a sprzedaż nieruchomości wymaga sporządzenia aktu notarialnego. 

Umowa kupna sprzedaży lokalu handlowego nie może obyć się bez takich elementów jak data i miejsce transakcji, dane stron umowy czy dane przedmiotu umowy – położenie, powierzchnia lokalu. W dokumencie należy ująć również ustaloną cenę sprzedaży, termin i formę płatności oraz termin przekazania nieruchomości w ręce nabywcy. 

W umowie kupna sprzedaży lokalu niezbędne jest zawarcie oświadczenia sprzedającego, dotyczącego stanu prawnego nieruchomości. Warto także uwzględnić w dokumencie oświadczenie kupującego o zapoznaniu się ze stanem technicznym lokalu. 

 

1 opinia dla Umowa kupna sprzedaży lokalu handlowego – wzór

  1. Michał Gierymski

    umowa warta zakupu, dobrze i kompleksowo sporządzona.

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

umowa-kupna-sprzedazy-lokalu-handlowego-wzor
Umowa kupna sprzedaży lokalu handlowego - wzór
17