Umowa kupna sprzedaży koparki wzór PDF DOC

17 

Koparka nie zawsze wymaga rejestracji w wydziale komunikacji – wszystko zależy od tego, jaką prędkość rozwija taki pojazd na drodze. Zawsze warto dopilnować jednak, aby transakcję kupna sprzedaży koparki udokumentować odpowiednią umową w formie pisemnej.

Umowa kupna sprzedaży koparki pełni rolę dowodową i zabezpiecza interes obu stron. Pozwala także zgłosić ewentualną reklamację w przypadku, kiedy okazuje się posiadać wady, które sprzedający zataił przed kupującym. 

Do przygotowania dokumentu można wykorzystać uniwersalny wzór umowy kupna sprzedaży koparki, który zawiera między innymi dane kupującego, dane sprzedającego, dane przedmiotu umowy, cenę sprzedaży, termin i formę płatności czy termin i sposób przekazania przedmiotu umowy nabywcy.

Dokument może uwzględniać też opis stanu technicznego koparki, istotny w przypadku ewentualnej reklamacji. 

Umowę kupna sprzedaży koparki sporządza się w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach, po jednym dla każdej ze stron. Dokument powinien zostać podpisany przez nabywcę i sprzedawcę. 

Gotowy wzór umowy kupna sprzedaży koparki pobierzesz poniżej:

Opis
Opinie (0)

Jakie informacje powinna zawierać umowa kupna sprzedaży koparki? Koparka to maszyna, która nie zawsze wymagać będzie rejestracji w wydziale komunikacji. Obowiązek ten dotyczy pojazdów, które rozwijają prędkość powyżej 25 km na godzinę.

Niemniej jednak niezależnie od tego, jak szybko przemieszcza się dany model, transakcję jego kupna/sprzedaży warto udokumentować za pomocą odpowiedniej umowy w formie pisemnej.

Umowa kupna sprzedaży koparki nie może obyć się bez trzech kluczowych elementów, czyli danych kupującego, danych sprzedającego i opisu przedmiotu transakcji. Poza tym, w dokumencie powinny pojawić się takie informacje jak data sprzedaży, cena sprzedaży czy termin i forma płatności.

Niekiedy, umowa kupna sprzedaży koparki zawiera również oświadczenie kupującego o zapoznaniu się ze stanem technicznym przedmiotu czy też sam opis stanu technicznego sprzedanej rzeczy ruchomej. 

Warto pamiętać, że jeśli koparka jest objęta obowiązkiem rejestracji, nabywca ma 30 dni na dopełnienie formalności w wydziale komunikacji. 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa kupna sprzedaży koparki wzór PDF DOC”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

umowa-kupna-sprzedazy-koparki-wzor-pdf-doc
Umowa kupna sprzedaży koparki wzór PDF DOC
17