Umowa kupna sprzedaży ciągnika rolniczego wzór PDF DOC

17 

Umowa kupna sprzedaży ciągnika rolniczego pełni rolę dowodową – świadczy o tym, że sprzedający zbył pojazd oraz o tym, że kupujący wszedł w jego posiadanie.

Dokument zawiera wszystkie istotne ustalenia dotyczące transakcji, czyli między innymi dane stron umowy, dane przedmiotu umowy, opis jego stanu technicznego, oznaczenie ceny zbycia/nabycia ciągnika i dodatkowe ustalenia dotyczące między innymi sposobu uiszczenia płatności czy przekazania pojazdu nabywcy.

Do przygotowania takiej umowy warto wykorzystać gotowy wzór umowy kupna sprzedaży ciągnika rolniczego, który wystarczy wypełnić odpowiednimi informacjami. Druk pozwala upewnić się, że umowa dobrze zabezpieczy interesy obu stron.

Co ważne, chociaż umowę można zawrzeć nawet ustnie, to dla celów dowodowych konieczne jest zawarcie jej w zwykłej formie pisemnej. Bez takiego dokumentu nie można bowiem zarejestrować pojazdu czy wykupić dla niego polisy ubezpieczeniowej. Umowa kupna sprzedaży ciągnika rolniczego przyda się również w rozliczeniach z urzędem skarbowym.

Gotowy wzór umowy kupna sprzedaży ciągnika rolniczego pobierzesz poniżej:

Opis
Opinie (0)

Umowa kupna sprzedaży ciągnika rolniczego to umowa cywilnoprawna, zawierana w zwykłej formie pisemnej, która potwierdza fakt przeniesienia własności pojazdu na jego nabywcę.

Dokument stanowi dowód na dokonanie transakcji i jest niezbędny w celu załatwienia formalności w urzędzie skarbowym czy w wydziale komunikacji – ciągnik rolniczy musi zostać zarejestrowany. Warto pamiętać, że do rejestracji pojazdu niezbędne jest także uzyskanie pozytywnej oceny przeglądu technicznego. 

W umowie kupna-sprzedaży pojazdu należy uwzględnić między innymi datę i miejsce dokonania transakcji, a także dane stron oraz opis przedmiotu umowy. Dokument powinien określać również cenę zakupu, formę i termin płatności oraz termin i sposób odebrania/dostarczenia przedmiotu umowy. 

Po zawarciu umowy kupna sprzedaży ciągnika rolniczego nabywca musi zarejestrować go w wydziale komunikacji w ciągu 30 dni. Powinien także odprowadzić podatek PCC do urzędu skarbowego. 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa kupna sprzedaży ciągnika rolniczego wzór PDF DOC”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

umowa-kupna-sprzedazy-ciagnika-rolniczego-wzor-pdf-doc
Umowa kupna sprzedaży ciągnika rolniczego wzór PDF DOC
17