Sprawozdanie z działalności Stowarzyszenia – wzór

17 

Sprawozdanie z działalności stowarzyszenia bywa nazywane także sprawozdaniem merytorycznym. Jest to dokument, który podsumowuje działalność stowarzyszenia w poprzednim roku. Gotowe sprawozdanie należy przesłać odpowiedniemu ministrowi.

Dla ułatwienia Ci sporządzenia takiego dokumentu – przygotowaliśmy spełniające wszystkie formalne wymagania – wzór sprawozdania z działalności Stowarzyszenia – które pobierzesz, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

Czy sprawozdanie z działalności stowarzyszenia jest obowiązkowe?

Zasadniczo, stowarzyszenia nie mają obowiązku przygotowania sprawozdania z działalności – jedynie sprawozdania finansowego. Jeśli jednak w statucie stowarzyszenia są zapisy, które zobowiązują zarząd takiego stowarzyszenia do sporządzenia sprawozdania, to w takim przypadku należy je opracować.

Najczęściej, jeśli taki zapis pojawia się w statucie, to stanowi, że za przygotowanie sprawozdania odpowiada zarząd, komisja rewizyjna taki dokument opiniuje, a walne zebranie go zatwierdza.

Zdarza się również, że zapisy statutu przewidują dwa rodzaje sprawozdań: sprawozdanie roczne z działalności stowarzyszenia oraz sprawozdanie z działalności zarządu. To pierwsze ma informować o realizacji celów statutowych stowarzyszenia, a to drugie powinno opisywać, w jaki sposób zarząd wypełnił swoje zadania.

Jak napisać sprawozdanie z działalności stowarzyszenia?

Do przygotowania sprawozdania merytorycznego warto zastosować opracowany przez nas wzór sprawozdania z działalności stowarzyszenia, który uwzględnia opis działalności statutowej, tj. cele, które zostały zrealizowane oraz metody, którymi cele zostały zrealizowane.

Sprawozdanie dzieli się na część finansową (źródła przychodów i wydatki) oraz na część opisową, w której należy podać informacje o zrealizowanych projektach. Przykładowe sprawozdanie z działalności stowarzyszenia może opisywać każdy projekt osobno z podziałem na:

  • cel projektu, 
  • podjęte działania, 
  • odbiorców,
  • rezultaty,
  • źródła finansowania.

W druku przykładowego sprawozdania z działalności stowarzyszenia nie może zabraknąć także: nazwy, numerów rejestrowych, adresu i danych członków władz stowarzyszenia. Można podać w nim także informacje o partnerach, wolontariuszach, czy zawartych porozumieniach.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Sprawozdanie z działalności Stowarzyszenia – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sprawozdanie-z-dzialalnosci-stowarzyszenia-wzor
Sprawozdanie z działalności Stowarzyszenia - wzór
17