Skarga z informacją o zalewaniu mieszkania wzór

17 

Zalewanie mieszkania to duży problem, nawet jeśli zakres takiego zalania jest niewielki – dotyczy na przykład fragmentu sufitu. Notorycznie zalewane mieszkanie jest narażone na niszczenie, zwłaszcza w obrębie ścian.

Wilgoć może uszkodzić tapety, podłogi, meble, a także doprowadzić do rozwoju pleśni czy grzybów. Jeśli sąsiad zalewa mieszkanie innym lokatorom, nie należy pozostawać obojętnym. Warto złożyć skargę z informacją o zalewaniu mieszkania do spółdzielni mieszkaniowej.

Co ważne, nawet jeśli właściciel mieszkania nie zna przyczyny ani źródła wycieku wody, nadal może – a wręcz powinien – zgłosić sprawę do spółdzielni mieszkaniowej. Przyczyną zalania może być bowiem przeciekający dach czy usterka w obrębie instalacji wodno-kanalizacyjnej.

Jeśli uszkodzenie dotyczy tych części budynku, winę za zalania ponosi spółdzielnia mieszkaniowa, która ma obowiązek dbania o stan techniczny tych elementów konstrukcyjnych.

Zalane mieszkanie stanowi również podstawę roszczeń o odszkodowanie, dlatego skargi w tym zakresie warto składać w formie pisemnej, zachowując dowód na ich zgłoszenie (dla ubezpieczyciela).

Pobierz gotowy do wypełnienia wzór skargi z informacją o zalewaniu mieszkania, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii: ,
Opis
Opinie (0)

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Skarga z informacją o zalewaniu mieszkania wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

skarga-z-informacja-o-zalewaniu-mieszkania-wzor
Skarga z informacją o zalewaniu mieszkania wzór
17