Pismo do spółdzielni mieszkaniowej w sprawie zalania z dachu – wzór

17 

Kiedy mieszkanie w bloku zostaje zalane, winne mogą być trzy podmioty: właściciel mieszkania, sąsiad z góry lub zarządca nieruchomości.

Jeśli mamy do czynienia z mieszkaniem na najwyższym piętrze, a woda dostaje się do lokalu od góry, łatwo domyślić się, iż pochodzi ona z nieszczelnego poszycia dachu. Za stan techniczny tej części wspólnej nieruchomości odpowiada natomiast spółdzielnia mieszkaniowa lub wspólnota. 

Jeśli dojdzie do zalania mieszkania w takich okolicznościach, pismo do spółdzielni mieszkaniowej w sprawie zalania z dachu będzie pierwszym dokumentem, jaki należy złożyć, aby uzyskać odszkodowanie za poniesioną szkodę.

Po złożeniu takiego zawiadomienia, pracownicy spółdzielni pojawią się w mieszkaniu celem sporządzenia protokołu, w którym określony zostanie wymiar strat.

Na tej podstawie poszkodowany może żądać wypłaty odszkodowania od firmy, w której ubezpieczona jest spółdzielnia mieszkaniowa. Warto pamiętać, że zalanie mieszkania należy zgłosić zarządcy nieruchomości niezależnie od przyczyny takiego zdarzenia.

Pobierz gotowy do wypełnienia wzór pisma do spółdzielni mieszkaniowej w sprawie zalania z dachu, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Pismo do spółdzielni mieszkaniowej w sprawie zalania z dachu – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pismo-do-spoldzielni-mieszkaniowej-w-sprawie-zalania-z-dachu-wzor
Pismo do spółdzielni mieszkaniowej w sprawie zalania z dachu - wzór
17