Prośba o skrócenie okresu wypowiedzenia – wzór

17 

Jeśli pracownik lub pracodawca rozwiązują umowę o pracę za wypowiedzeniem, strony obowiązuje okres wypowiedzenia zależny od stażu pracy pracownika.

Nie oznacza to jednak, że pracownik i pracodawca nie mogą porozumieć się w kwestii jego skrócenia. Porozumienie w sprawie wcześniejszego zakończenia współpracy obie strony stosunku pracy mogą zawrzeć w dowolnym czasie w trakcie okresu wypowiedzenia. 

W przypadku zawarcia porozumienia w sprawie skrócenia okresu wypowiedzenia, pracodawcy i pracownika nie obowiązują żadne przepisy dotyczące minimalnego czasu trwania okresu wypowiedzenia. Strony mogą więc zupełnie dowolnie ustalić termin zakończenia współpracy. 

Pisemna prośba o skrócenie okresu wypowiedzenia powinna zostać uzasadniona przez pracownika.

Warto pamiętać bowiem, że pracodawca – w ściśle określonych okolicznościach – ma prawo skrócić okres wypowiedzenia umowy, natomiast pracownik może doprowadzić do skrócenia okresu wypowiedzenia tylko za porozumieniem, czyli po pozytywnym rozpatrzeniu jego prośby o skrócenie okresu wypowiedzenia. 

Możesz nabyć gotowy do wypełnienia wzór prośby o skrócenie okresu wypowiedzenia, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii: , ,
Opis
Opinie (0)

Jak skrócić okres wypowiedzenia? skrócenie okresu wypowiedzenia na wniosek pracownika jest jak najbardziej możliwe, wystarczy pobrać przygotowany przez nas wzór wniosku. Skrócony okres wypowiedzenia pozwala pracownikowi szybko rozwiązać stosunek pracy łączący go z pracodawcą.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Prośba o skrócenie okresu wypowiedzenia – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

prosba-o-skrocenie-okresu-wypowiedzenia-wzor
Prośba o skrócenie okresu wypowiedzenia - wzór
17