Prośba o przesunięcie terminu operacji – wzór

17 

Wyznaczone terminy operacji w szpitalach publicznych często okazują się bardzo odległe. Nierzadko dochodzi więc do sytuacji, kiedy pacjent zmuszony jest zrezygnować z długo wyczekiwanego zabiegu z powodu nieprzewidzianych okoliczności, takich jak choroba czy wyjazd służbowy.

W takich okolicznościach warto przygotować pisemną prośbę o przesunięcie terminu operacji, aby nie stracić swojego miejsca w kolejce i nie wylądować “na szarym końcu” listy. 

Prośba o przesunięcie terminu operacji powinna przyjmować formę pisemną. Wniosek należy skierować do dyrektora placówki. Najlepiej wystąpić z takim pismem niezwłocznie, kiedy tylko chory dowie się, iż nie będzie miał możliwości stawienia się w szpitalu w wyznaczonym terminie. Dokument wymaga starannego uzasadnienia.

Jeśli prośba o przesunięcie terminu operacji zostanie zaakceptowana, szpital wyznaczy choremu nowy, najbliższy możliwy termin zabiegu, a na jego miejsce zaprosi kolejnego pacjenta z listy. Warto więc nie zwlekać z przygotowaniem takiego wniosku, aby nie zajmować niepotrzebnie terminu, który mógłby zostać wykorzystany przez inną osobę.

Pobierz gotowy do wypełnienia wzór prośby o przesunięcie terminu operacji, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Prośba o przesunięcie terminu operacji – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

prosba-o-przesuniecie-terminu-operacji-wzor-przyklad
Prośba o przesunięcie terminu operacji - wzór
17