Prośba o przedłużenie umowy o pracę – wzór

17 

W sytuacji, kiedy aktualnie obowiązująca umowa dobiega końca, pracownik może wystosować do pracodawcy pismo z prośbą o przedłużenie zawartego kontraktu.

Warto pamiętać przy tym, że z jednym pracownikiem można zawrzeć maksymalnie 3 umowy o pracę na czas nieokreślony. Czwarta taka umowa automatycznie staje się umową na czas nieokreślony, podobnie jak umowa, której okres obowiązywania przekracza 33 miesiące. 

Prośba o przedłużenie umowy o pracę nie musi przyjmować formy pisemnej, jednak na piśmie o wiele łatwiej jest przedstawić pracodawcy korzyści z przedłużenia takiego kontraktu. Wniosek powinien zawierać podstawowe dane pracownika, a także opis jego kwalifikacji i planów związanych z dalszą pracą na danym stanowisku.

Należy pamiętać, że pracodawca nie ma obowiązku przedłużenia umowy z pracownikiem. Pozytywne rozpatrzenie prośby o przedłużenie umowy o pracę zależy od jego dobrej woli. Warto zadbać zatem, aby pismo zostało starannie uzasadnione – ważnymi z punktu widzenia pracodawcy argumentami.

Możesz nabyć gotowy do wypełnienia wzór prośby o przedłużenie umowy o pracę, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii: ,
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Prośba o przedłużenie umowy o pracę – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

prosba-o-przedluzenie-umowy-o-prace-wzor
Prośba o przedłużenie umowy o pracę - wzór
17