Prośba o pracę zdalną – wzór

17 

Pracę zdalną pracownik może świadczyć na podstawie zawartego z pracodawcą porozumienia. Taka praca może być wykonywana zdalnie całkowicie lub częściowo.

Praca z domu powinna przebiegać z wykorzystaniem środków bezpośredniego porozumiewania się na odległość. Prośba o pracę zdalną musi przyjmować formę pisemną – tradycyjną lub elektroniczną. 

Pracownik w swoim wniosku powinien powołać się na art. 67(19) § 2 kodeksu pracy. Jego prośba musi wskazywać datę rozpoczęcia świadczenia pracy zdalnej oraz miejsce świadczenia pracy zdalnej.

Ważne jest także, aby w takiej prośbie zawrzeć oświadczenie pracownika o spełnieniu wymogów BHP na stanowisku pracy w miejscu świadczenia pracy zdalnej.

Pracodawca musi zaakceptować prośbę o pracę zdalną, jeśli z wnioskiem w tej sprawie występuje kobieta w ciąży lub rodzic dziecka do lat 4., niepełnosprawnego czy posiadającego opinię o potrzebie wczesnego wspomagania jego rozwoju. Prawo do pracy zdalnej ma także osoba opiekująca się niepełnosprawnym członkiem rodziny. 

Możesz nabyć gotowy do wypełnienia wzór prośby o pracę zdalną, klikając poniższy przycisk:

Kategorii ,
Opinie (0)

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Prośba o pracę zdalną – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

prosba-o-prace-zdalna-wzor-pdf-doc-przyklad
Prośba o pracę zdalną - wzór
17