Potwierdzenie odbioru PIT 11 przez pracownika WZÓR pdf

17 

Pracodawca ma obowiązek dostarczyć swoim pracownikom deklarację PIT 11 w terminie do końca lutego danego roku. Dokument może zostać dostarczony osobiście, listownie lub mailowo.

Pracodawca nie musi uzyskiwać potwierdzenia odbioru PIT 11 przez pracownika, jednak leży to w jego interesie – bowiem stanowi dowód zrealizowania obowiązku i pozwala uniknąć ewentualnych konsekwencji w przypadku, kiedy pracownik zakwestionuje fakt terminowego przekazania mu deklaracji. 

Potwierdzenie odbioru PIT 11 przez pracownika nie jest dokumentem skomplikowanym. Tak naprawdę, w piśmie niezbędne są jedynie takie elementy jak dane pracownika i jego podpis oraz data odbioru deklaracji. Potwierdzenie może przyjmować formę osobnego dokumentu lub tabeli z podpisami wszystkich pracowników. 

Warto pamiętać, że chociaż deklarację PIT 11 pracownikom wręcza się do końca lutego, do urzędu skarbowego dokument ten trzeba przesłać do końca stycznia, zatem deklaracje należy przygotować znacznie wcześniej – w formie elektronicznej, ponieważ taką przesyła się obecnie do urzędu skarbowego.

Możesz nabyć gotowy do wypełnienia wzór potwierdzenia odbioru PIT 11 przez pracownika, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Potwierdzenie odbioru PIT 11 przez pracownika WZÓR pdf”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

potwierdzenie-odbioru-pit-11-przez-pracownika-wzor-pdf
Potwierdzenie odbioru PIT 11 przez pracownika WZÓR pdf
17