Podanie o zmniejszenie etatu na 1/2 wzór

17 

Zmniejszenie etatu na ½ oznacza, że pracownik świadczy pracę przez 4 godziny dziennie. Z rozwiązania tego typu korzystają najczęściej rodzice małych dzieci czy opiekunowie osób niepełnosprawnych.

Co ważne, jeśli podanie o zmniejszenie etatu na ½ składa pracownik uprawniony do korzystania z urlopu wychowawczego, to pracodawca nie może takiej prośby odrzucić. W pozostałych przypadkach pozytywne rozpatrzenie wniosku zależy od jego dobrej woli. 

Pisemny wniosek o zmniejszenie etatu na ½ należy stosownie uzasadnić. Ważne jest, aby podać w takim piśmie rzeczywiste argumenty – zwłaszcza że w przyszłości pracownik może zechcieć wrócić do pracy na pełen etat, a wtedy powinien wykazać, że przyczyna obniżenia wymiaru czasu pracy już nie obowiązuje. 

Jeżeli podanie o zmniejszenie etatu na ½ zostanie rozpatrzone pozytywnie, pracownik i pracodawca zawrą porozumienie zmieniające, czyli aneks do umowy, który pozwala modyfikować warunki pracy obowiązującej strony umowy. Jeśli zaś pracodawca wniosek odrzuci, pracownik może już tylko wypowiedzieć umowę o pracę.

Możesz nabyć gotowy do wypełnienia wzór podania o zmniejszenie etatu na 1/2, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Podanie o zmniejszenie etatu na 1/2 wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

podanie-o-zmniejszenie-etatu-na-1-2-wzor
Podanie o zmniejszenie etatu na 1/2 wzór
17