Podanie o zmianę umowy zlecenie na umowę o pracę wzór

17 

Świadczenie pracy na podstawie umowy o pracę jest dla pracownika o wiele korzystniejsze niż świadczenie pracy na podstawie umowy cywilnoprawnej, takiej jak umowa zlecenie.

Wynika to z faktu, że pracownik zatrudniony na podstawie umowy  pracę jest objęty przepisami kodeksu pracy – ma prawo między innymi do urlopu wypoczynkowego. Podanie o zmianę umowy zlecenie na umowę o pracę pracownik powinien uzasadnić w sposób, który pozwoli przekonać pracodawcę do słuszności takiej decyzji.

Dla pracodawcy takie rozwiązanie zwykle nie jest bowiem korzystne finansowo, gdyż wiąże się z koniecznością odprowadzania obowiązkowych składek na ubezpieczenie oraz z wieloma innymi formalnościami. 

Co ważne, pracownik zatrudniony w jednej firmie przez okres co najmniej 6 miesięcy ma pełne prawo złożyć podanie o zmianę umowy zlecenie na umowę o pracę, a pracodawca powinien w miarę możliwości taki wniosek uwzględnić.

Jeśli odrzuci prośbę pracownika, musi przygotować pisemne uzasadnienie, podjętej przez siebie decyzji. Na udzielenie odpowiedzi ma natomiast jeden miesiąc.

Możesz nabyć gotowy do wypełnienia wzór podania o zmianę umowy zlecenie na umowę o pracę, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Podanie o zmianę umowy zlecenie na umowę o pracę wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

podanie-o-zmiane-umowy-zlecenie-na-umowe-o-prace-wzor
Podanie o zmianę umowy zlecenie na umowę o pracę wzór
17