Podanie o zmianę umowy na czas nieokreślony z powodu kredytu – wzór

17 

Przy rozpatrywaniu wniosku o kredyt banki biorą pod uwagę sytuację finansową wnioskodawcy, oceniając jego zdolność spłaty kolejnych rat kredytu.

Przychylniej patrzą więc na osoby, które mogą pochwalić się stabilnym zatrudnieniem w oparciu o umowę o pracę na czas nieokreślony. Jeśli pracownik chce zwiększyć swoje szanse na otrzymanie kredytu hipotecznego, powinien dążyć więc do podpisania z pracodawcą takiej umowy. 

Podanie o zmianę umowy na czas nieokreślony z powodu kredytu warto złożyć na co najmniej 3 miesiące przed wniesieniem wniosku o udzielenie kredytu – z powodu obowiązującego okresu wypowiedzenia.

Warto wiedzieć, że zgodnie z przepisami kodeksu pracy prawo do złożenia wniosku o zmianę umowy ma pracownik zatrudniony w firmie przez okres co najmniej 6 miesięcy. W przypadku takich wnioskodawców pracodawca powinien rozpatrzyć pismo pozytywnie – w miarę możliwości. 

Przygotowując podanie o zmianę umowy na czas nieokreślony z powodu kredytu, warto pamiętać, że samo odwołanie się do tego zobowiązania nie wystarczy, aby pracodawca wyraził zgodę na zmianę umowy. Należy więc podeprzeć swoją prośbę przede wszystkim opisem własnych kwalifikacji i osiągnięć, które przemawiają za podpisaniem umowy na czas nieokreślony.

Możesz nabyć gotowy do wypełnienia wzór podania o zmianę umowy na czas nieokreślony z powodu kredytu, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opinie (0)

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Podanie o zmianę umowy na czas nieokreślony z powodu kredytu – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

podanie-o-zmiane-umowy-na-czas-nieokreslony-z-powodu-kredytu-wzor
Podanie o zmianę umowy na czas nieokreślony z powodu kredytu - wzór
17