Aneks zmieniający umowę na czas nieokreślony – wzór

17 

Umowa o pracę może zostać zawarta na okres próbny, na czas oznaczony i nieoznaczony. Za pomocą porozumienia stron pracodawca i pracownik mają też możliwość zmiany umowy zawartej na czas nieokreślony na umowę na czas określony i odwrotnie.

Aneks zmieniający umowę na czas nieokreślony jest więc dopuszczalny – pozwala uniknąć konieczności zawierania kolejnej umowy o pracę. Należy pamiętać bowiem, że pracownik nie może posiadać dwóch jednocześnie obowiązujących umów o pracę z tym samym pracownikiem. 

Aneks zmieniający umowę na czas nieokreślony musi przyjmować formę pisemną. Dokument powinien określać, jakiej umowy dotyczy. Należy podać w nim dane stron i opis wprowadzanych zmian, a także termin ich obowiązywania. W przypadku braku takiego terminu aneks wchodzi w życie w momencie podpisania go przez pracodawcę i pracownika.

Aneksowanie pozwala zmieniać warunki umowy, dodawać nowe zapisy lub usuwać te już istniejące. Dzięki niemu nie jest konieczne zawieranie nowej umowy za każdym razem, kiedy strony modyfikują warunki pracy i płacy. Zawarcie aneksu wymaga jednak porozumienia – zgody obu podmiotów. 

Możesz nabyć gotowy do wypełnienia wzór aneksu zmieniającego umowę na czas nieokreślony, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii: ,
Opinie (0)

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Aneks zmieniający umowę na czas nieokreślony – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

aneks-zmieniajacy-umowe-na-czas-nieokreslony-wzor
Aneks zmieniający umowę na czas nieokreślony - wzór
17