Podanie o podwyżkę inflacyjną – wzór

17 

Podwyżka inflacyjna to nic innego, jak waloryzacja wynagrodzenia, czyli wyrównanie wartości pensji w taki sposób, aby nie traciła ona wartości bez względu na poziom inflacji.

W praktyce oznacza to podwyższenie wynagrodzenia brutto o wartość procentową aktualnego na dany moment poziomu inflacji. W niektórych przedsiębiorstwach takie podwyżki mogą odbywać się automatycznie, jednak w wielu firmach konieczne będzie złożenie w tym celu stosownego pisma do pracodawcy. 

Podanie o podwyżkę inflacyjną umotywowane będzie przede wszystkim rosnącym poziomem inflacji oraz faktem, że za to samo wynagrodzenie można kupić coraz mniej. Jednak taka argumentacja może nie wystarczyć, aby pracodawca zgodził się podwyższyć wynagrodzenie pracownikowi – w końcu on także na inflacji traci.

W podaniu o podwyżkę inflacyjną należy odwołać się zatem również do innych obiektywnych argumentów, w tym zwłaszcza do wkładu, jaki pracownik ma w rozwoju i sukcesach odnoszonych przez firmę.

Jeśli pracownik stale podnosi swoje kwalifikacje, pracuje sumiennie i może pochwalić się wieloma osiągnięciami, pracodawca powinien przystać na jego prośbę o podwyżkę. 

Możesz nabyć gotowy do wypełnienia wzór podania o podwyżkę inflacyjną, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Podanie o podwyżkę inflacyjną – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

podanie-o-podwyzke-inflacyjna-wzor
Podanie o podwyżkę inflacyjną - wzór
17