Pismo do inwestora o zapłatę podwykonawcy – wzór

17 

Pismo do inwestora o zapłatę podwykonawcy jest dokumentem, który ma zastosowanie w sytuacji, gdy podwykonawca napotyka trudności w uzyskaniu należności od generalnego wykonawcy za przeprowadzone roboty budowlane.

Jest niezbędne, gdyż pozwala na skierowanie roszczeń do inicjatora, który jest ostatecznym beneficjentem pracy podwykonawcy.

Aby ułatwić Ci sporządzenie takiego pisma – przygotowaliśmy gotowy do pobrania wzór pisma do inwestora o zapłatę podwykonawcy – który zakupisz poniżej:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

Wezwanie powinno być przesłane w momencie, gdy wystąpią pierwsze oznaki potencjalnej niewypłacalności generalnego wykonawcy. Szybkie działanie pozwala na zabezpieczenie interesów oraz zapobieganie dalszym opóźnieniom w realizacji projektu.

Dokument powinien zawierać informacje dotyczące podwykonawcy. Pismo może być dostarczone do inwestora zarówno osobiście, jak i drogą elektroniczną, jednak ważne jest, aby uzyskać potwierdzenie odbioru, które może być później wykorzystane jako dowód w ewentualnym postępowaniu sądowym.

W przypadku braku reakcji ze strony inwestora podwykonawca ma prawo na podjęcie dalszych kroków prawnych w celu dochodzenia swoich roszczeń.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Pismo do inwestora o zapłatę podwykonawcy – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pismo-do-inwestora-o-zaplate-podwykonawcy-wzor
Pismo do inwestora o zapłatę podwykonawcy - wzór
17