Odwołanie od wypowiedzenia umowy o pracę – wzór

17 

Jeśli pracownik nie zgadza się z wypowiedzeniem umowy o pracę, może odwołać się od decyzji pracodawcy do sądu pracy w terminie 21 dni.

Wniesienie takiego odwołania nie ma jednak żadnego wpływu na skuteczność wypowiedzenia umowy o pracę – nawet, jeśli jest ono niezgodne z prawem. Oznacza to, że wypowiedzenie umowy rozwiązuje stosunek pracy, natomiast później – wyrokiem sądu – pracownik może zostać przywrócony do pracy na poprzednim stanowisku.

Odwołanie od wypowiedzenia umowy o pracę musi zawierać stosowne uzasadnienie. Pracownik powinien powołać się w nim na fakt, że pracodawca naruszył przepisy o wypowiadaniu umów czy też nie uzasadnił wypowiedzenia, do czego był zobowiązany (w przypadku umowy na czas nieokreślony). 

W pisemnym odwołaniu od wypowiedzenia umowy o pracę pracownik ma prawo żądać uznania wypowiedzenia za bezskuteczne, przywrócenia do pracy na poprzednich warunkach lub odszkodowania od pracodawcy.  

Warto pamiętać, że umowy o pracę nie wolno wypowiedzieć między innymi pracownikowi na zwolnieniu lekarskim, na urlopie wypoczynkowym, na urlopie macierzyńskim czy na urlopie wychowawczym. 

Możesz nabyć gotowy do wypełnienia wzór odwołania od wypowiedzenia umowy o pracę, klikając poniższy przycisk:

Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Odwołanie od wypowiedzenia umowy o pracę – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

odwolanie-od-wypowiedzenia-umowy-o-prace-wzor
Odwołanie od wypowiedzenia umowy o pracę - wzór
17