Odwołanie od decyzji zabrania premii – wzór

17 

Premia stanowi dodatkowy składnik wynagrodzenia. Chociaż jej charakter nie jest stały, lecz uzupełniający, po spełnieniu przesłanek określonych w regulaminie premiowania, pracownik może domagać się przyznania takiego dodatku – ma on charakter roszczeniowy. Jak odwołać się od decyzji zabrania premii?

Dla ułatwienia Ci sporządzenia takiego dokumentu – przygotowaliśmy spełniający wszystkie formalne wymagania – wzór odwołania od decyzji zabrania premii – które pobierzesz, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

Kiedy można złożyć odwołanie od decyzji zabrania premii?

Odwołanie od nieprzyznania, czy odebrania premii nie zawsze jest możliwe. Dotyczy to przede wszystkim premii uznaniowej, której pracownik nie może żądać od pracodawcy. Odwołać się można jedynie od nieprzyznania lub odebrania premii regulaminowej.

Odwołanie od decyzji zabrania premii regulaminowej uzasadnione będzie tym, że pracownik spełnił warunki premiowania określone w regulaminie. Takimi przesłankami może być chociażby niekorzystanie ze zwolnień, czy nienaganne przepracowanie całego miesiąca.

Co ważne, regulamin premiowania powinien określać zarówno przesłanki pozytywne, jak i negatywne, czyli możliwe przyczyny odebrania premii, np. pojawienie się w pracy pod wpływem alkoholu, obniżenie premii za każdy dzień nieobecności i tak dalej. 

Jak napisać odwołanie od decyzji zabrania premii?

Jeśli pracownik nie zgadza się z decyzją o odebraniu mu premii regulaminowej, może sporządzić pisemne odwołanie zaadresowane do swojego pracodawcy (osoby odpowiedzialnej za przyznawanie premii).

Dokument warto przygotować w oparciu o nasz sprawdzony wzór odwołania od decyzji zabrania premii, w którym należy powołać się na treść regulaminu premiowania obowiązującego w danym zakładzie pracy.

Przykładowe odwołanie od decyzji zabrania premii, powinno wskazywać na fakt, że pracownik spełnia warunki przyznania premii – stąd może domagać się jej wypłacenia, bez względu na to, czy prezes, dyrektor lub inna osoba decyzyjna uznali, że taka premia mu się nie należy.

Odwołanie warto wnieść niezwłocznie po otrzymaniu decyzji o zabraniu premii lub po dostrzeżeniu wypłaty niższego wynagrodzenia. W sprawę można zaangażować także związki zawodowe.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Odwołanie od decyzji zabrania premii – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

odwolanie-od-decyzji-zabrania-premii-wzor
Odwołanie od decyzji zabrania premii - wzór
17