Odstąpienie od umowy Sali Weselnej – wzór

17 

Umowa rezerwacji sali weselnej często zawierana jest z bardzo dużym wyprzedzeniem. W przypadku zmiany planów i konieczności rozwiązania takiej umowy, warto bardzo dokładnie zapoznać się z jej zapisami. Odstąpienie od umowy sali weselnej może wiązać się z utratą wpłaconego zadatku, a także z koniecznością uiszczenia kary umownej.

Dla ułatwienia Ci sporządzenia takiego dokumentu – przygotowaliśmy spełniający wszystkie formalne wymagania – wzór odstąpienia od umowy Sali Weselnej – który pobierzesz, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

Jak odstąpić od umowy sali weselnej?

Odstąpienie od umowy sali weselnej powinno przyjmować formę pisemną. Wymaga też uzasadnienia, w którym klient powoła się na ważne powody rezygnacji, na przykład:

  • zmianę terminu ślubu,
  • zmianę lokalizacji przyjęcia,
  • problemy finansowe, itd.

Do przygotowania pisemnej rezygnacji warto wykorzystać gotowy do wypełnienia wzór odstąpienia od umowy sali weselnej. Druk uwzględnia między innymi dane klienta, dane usługodawcy, czy informacje o rezerwacji (data). 

O czym warto pamiętać przy odstąpieniu od umowy sali weselnej?

W przypadku chęci odstąpienia od umowy sali weselnej niezwykle istotną kwestią jest termin. Umowa powinna określać dokładnie, do jakiej daty odstąpienie od takiego kontraktu jest dopuszczalne.

Dokument może przewidywać także uzasadnione przyczyny odstąpienia od umowy – takie, które nie wiążą się dla klienta z dodatkowymi kosztami. Przykładowe odstąpienie od umowy sali weselnej uzasadnione całkowitym odwołaniem przyjęcia, złożone  z odpowiednim wyprzedzeniem może pozwolić klientowi odzyskać wpłaconą zaliczkę.

Bardzo często odstąpienie od umowy sali weselnej wiąże się jednak z takimi konsekwencjami, jak konieczność uiszczenia kary umownej, czy zatrzymanie wpłaconej kwoty zadatku przez usługodawcę.

Zadatek ma bowiem rekompensować firmie straty, jakie ponosi ona w związku z rezygnacją klienta. Warto pamiętać również, że czym innym jest pismo w sprawie odstąpienia od umowy sali weselnej, a wypowiedzenie umowy. Zgodnie z przepisami:

“Dający zlecenie może je wypowiedzieć w każdym czasie. Powinien jednak zwrócić przyjmującemu zlecenie wydatki, które ten poczynił w celu należytego wykonania zlecenia; w razie odpłatnego zlecenia obowiązany jest uiścić przyjmującemu zlecenie część wynagrodzenia odpowiadającą jego dotychczasowym czynnościom, a jeżeli wypowiedzenie nastąpiło bez ważnego powodu, powinien także naprawić szkodę.”

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Odstąpienie od umowy Sali Weselnej – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

odstapienie-od-umowy-sali-weselnej-wzor
Odstąpienie od umowy Sali Weselnej - wzór
17