Informacja o niepodejmowaniu obowiązku szkolnego przez dziecko

17 

Obowiązek szkolny rozpoczyna się w momencie, kiedy dziecko kończy 7 lat. W niektórych przypadkach uzasadnione jest jednak jego odroczenie. Jeśli rodzic woli, aby dziecko rozpoczęło edukację w późniejszym terminie, musi przekazać informację o niepodejmowaniu obowiązku szkolnego przez dziecko na ręce dyrektora placówki, odpowiedniej ze względu na miejsce zamieszkania ucznia. 

Należy pamiętać, że wzór informacji o niepodejmowaniu obowiązku szkolnego przez dziecko pozwala odroczyć obowiązek szkolny o jeden rok. Poza tym, odroczenie obowiązku szkolnego nie zwalnia dziecka z obowiązku uczęszczania do przedszkola. Zatem 7-latek, który powinien pójść do szkoły podstawowej, kontynuuje naukę w przedszkolu jeszcze przez kolejny rok. 

Należy pamiętać, aby informację o niepodejmowaniu obowiązku szkolnego przez dziecko złożyć na ręce dyrektora nie później niż do 31. sierpnia roku kalendarzowego, w którym dziecko kończy 7 lat. Pismo należy uzasadnić i podeprzeć opinią z poradni psychologiczno-pedagogicznej, w której wskazane zostanie odroczenie obowiązku szkolnego ze względu na poziom rozwoju dziecka czy jego stan emocjonalny.

Nie trać cennego czasu na tworzenie pisma od zera, tylko wykorzystaj przygotowany przez Nas wzór informacji o niepodejmowaniu obowiązku szkolnego przez dziecko, który pobierzesz poniżej:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opinie (0)

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Informacja o niepodejmowaniu obowiązku szkolnego przez dziecko”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

informacja-o-niepodejmowaniu-obowiazku-szkolnego-przez-dziecko
Informacja o niepodejmowaniu obowiązku szkolnego przez dziecko
17