Gwarancja na naprawę samochodu – wzór

17 

Gwarancja na naprawę samochodu jest dobrowolnie udzielana przez warsztat, który chce zapewnić swoich klientów o tym, że świadczy usługi na wysokim poziomie. Zakres takiej gwarancji określa sam gwarant, czyli podmiot udzielający dodatkowej formy ochrony. 

Dla ułatwienia Ci sporządzenia takiego dokumentu – przygotowaliśmy spełniający wszystkie formalne wymagania – wzór gwarancji na naprawę samochodu – który pobierzesz, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii: ,
Opis
Opinie (0)

Reklamacja naprawy samochodu na podstawie rękojmi

W przeciwieństwie do gwarancji na naprawę samochodu rękojmia jest taką formą ochrony konsumenta, której przedsiębiorca nie ma prawa w żaden sposób wyłączyć. Reklamację na podstawie rękojmi można zgłosić w ciągu dwóch lat, żądając naprawienia usługi lub wykonania jej od nowa.

Możliwe jest także odstąpienie od zawartej umowy i żądanie zwrotu pieniędzy lub obniżenia ceny, jednak wyłącznie w uzasadnionych przypadkach, np. gdy klient stracił zaufanie do mechanika i nie wierzy, że ten jest w stanie prawidłowo naprawić jego auto. 

Jak opracować gwarancję na naprawę samochodu?

Warunki dobrowolnej gwarancji na naprawę samochodu określa sam gwarant w sposób dowolny – według własnego uznania. To przedsiębiorca decyduje o tym, jaki okres będzie obejmowała gwarancja, jakie czynności związane z naprawą i/lub części zamienne obejmie, jak powinien wyglądać proces zgłaszania reklamacji, a także, jak będzie wyglądał proces ich rozpatrywania.

Do przygotowania pisemnej gwarancji można użyć opracowanego przez nas wzoru gwarancji na naprawę samochodu. Druk pomaga określić, kiedy klient może zgłosić reklamację na usługę, a kiedy jej wada będzie wyłączona spod takiej ochrony.

Przykładowa gwarancja na naprawę samochodu może dotyczyć:

  • naprawy silnika,
  • naprawy skrzyni biegów,
  • naprawy układów kierowniczych i hamulcowych,
  • usunięcia usterek lakieru samochodu itd. 

Warto pamiętać, że wykonanie przez klienta uprawnień z gwarancji nie wpływa na odpowiedzialność usługodawcy z tytułu rękojmi. Niezależnie od tego, jakie postanowienia w tym zakresie uwzględniono w gwarancji, klient może korzystać z tych form ochrony naprzemiennie. Nie ma jednak prawa dochodzić roszczeń z tych dwóch tytułów w tym samym czasie. 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Gwarancja na naprawę samochodu – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

gwarancja-na-naprawe-samochodu-wzor
Gwarancja na naprawę samochodu - wzór
17