Zgoda na zawody sportowe – wzór

17 

Jeśli niepełnoletnia osoba chce wziąć udział w zawodach sportowych w szkole czy poza nią, musi uzyskać zgodę opiekuna wyrażoną na piśmie. Zgoda na zawody sportowe jest wymagana ze względu na fakt, że sporty są kontuzjogenne, zatem dziecko może doświadczyć uszkodzenia ciała ze względu na fakt brania w nich czynnego udziału. 

Do przygotowania oświadczenia woli rodzic może wykorzystać wzór zgody na zawody sportowe, który uwzględnia nie tylko wyrażenie zgody na udział dziecka w zawodach, ale również oświadczenie o braku przeciwwskazań lekarskich, aby dziecko brało w nich udział.

Zgoda na zawody sportowe wyrażana jest jednorazowo. Oznacza to, że nie można przygotować zgody na wszystkie – przyszłe – zawody sportowe. Należy przygotowywać takie pismo przed każdymi zawodami, wskazując w nich ich datę i rodzaj zawodów (sportu). Dokument powinien zostać dostarczony organizatorowi zawodów. W przypadku zawodów szkolnych będzie to zwykle nauczyciel wychowania fizycznego, który opiekuje się uczniami biorącymi udział w takiej rywalizacji. 

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opinie (0)

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Zgoda na zawody sportowe – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

zgoda-na-zawody-sportowe-wzor
Zgoda na zawody sportowe - wzór
17