Zaświadczenie o odbyciu rozmowy kwalifikacyjnej – wzór

17 

Zaświadczenie o odbyciu rozmowy kwalifikacyjnej jest przydatne przede wszystkim wtedy, kiedy osoba zarejestrowana w urzędzie pracy chce usprawiedliwić swoją nieobecność na rozmowie lub na zajęciach aktywizacyjnych. Nieusprawiedliwiona nieobecność w UP może skutkować bowiem utratą statusu bezrobotnego, w tym także prawa do zasiłku.

Dla ułatwienia Ci sporządzenia takiego dokumentu – przygotowaliśmy spełniający wszystkie formalne wymagania – wzór zaświadczenia o odbyciu rozmowy kwalifikacyjnej – który pobierzesz, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

Jakie elementy powinno zawierać zaświadczenie o odbyciu rozmowy kwalifikacyjnej?

Ponieważ nie istnieje żaden narzucony odgórnie wzór zaświadczenia o odbyciu rozmowy kwalifikacyjnej, dokument ten trzeba przygotować samodzielnie. Oczywiście można posłużyć się przygotowanym przez nas, przykładowym drukiem zaświadczenia o odbyciu rozmowy kwalifikacyjnej, który podpowiada, jakie informacje są najistotniejsze w tego typu piśmie.

Zaświadczenie powinno zawierać przede wszystkim datę i godzinę rozmowy, pokrywającą się z datą planowanej wizyty w PUP. Jeśli godzina rozmowy kwalifikacyjnej sugeruje, że osoba bezrobotna mogła pojawić się w urzędzie w ustalonym czasie, warto podać w zaświadczeniu także dokładny adres firmy – odległość budynku, w którym odbywała się rozmowa, może sugerować, że osoba bezrobotna nie mogła zdążyć na wizytę w UP, np. z uwagi na brak połączeń komunikacyjnych.

Poza tym, dla weryfikacji prawdziwości zaświadczenia należy zawrzeć w nim także dane osobowe bezrobotnego oraz dokładne dane firmy (osoby prowadzącej rozmowę kwalifikacyjną) wraz z danymi kontaktowymi. 

Kiedy trzeba przedstawić zaświadczenie o odbyciu rozmowy kwalifikacyjnej?

Jeśli druk zaświadczenia o odbyciu rozmowy kwalifikacyjnej potrzebny jest osobie bezrobotnej ze względu na nieobecność w PUP, dokument trzeba przedstawić w urzędzie w ciągu 7 dni od dnia nieobecności.

Tyle czasu ma bowiem osoba bezrobotna na usprawiedliwienie nieobecności. Jeśli z powodu choroby lub pobytu w szpitalu nie może ona udać się do urzędu, aby przedstawić taki dokument pracownikowi PUP, powinna podjąć z nim kontakt telefoniczny w celu wyjaśnienia sytuacji. 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Zaświadczenie o odbyciu rozmowy kwalifikacyjnej – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

zaswiadczenie-o-odbyciu-rozmowy-kwalifikacyjnej-wzor
Zaświadczenie o odbyciu rozmowy kwalifikacyjnej - wzór
17