Zarzuty do opinii OZSS – wzór

17 

Zarzuty do opinii Opiniodawczego Zespołu Specjalistów Sądowych mogą dotyczyć aspektów prawnych lub psychologicznych. Przygotowanie zarzutów do opinii OZSS jest o tyle istotne, że zespół specjalistów odpowiada w swojej opinii jednie na pytania sądu. 

Dla ułatwienia Ci sporządzenia takiego dokumentu – przygotowaliśmy spełniający wszystkie formalne wymagania – wzór zarzutów do opinii OZSS – którą pobierzesz, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

Czego mogą dotyczyć zarzuty do opinii OZSS?

Przykładowe zarzuty do opinii OZSS mogą dotyczyć kwestii prawnych lub psychologicznych. Jeśli chodzi o zarzuty prawne, to są to kwestie odnoszące się do akt sprawy. Mogą to być pytania na temat:

  • prawidłowego przedstawienia informacji obecnych w aktach sprawy,
  • prawidłowej interpretacji dowodów.

Natomiast w przypadku kwestii psychologicznych, zarzuty odnoszą się bezpośrednio do tej dziedziny nauki, czyli do psychologii rozwojowej, do procesów poznawczych, do standardów prowadzenia diagnozy, do prawidłowego doboru narzędzi badawczych, do zasad wnioskowania, itd.

Zarzuty można przygotować w oparciu o sprawdzony wzór zarzutów do opinii OZSS.

Kiedy można i dlaczego warto wnieść zarzuty do opinii OZSS?

Przykładowy druk zarzutów do opinii OZSS może zostać wykorzystany, gdy:

  • opinia została oparta na nieprawidłowej metodologii badawczej lub złych źródłach,
  • strona zgadza się z zarzutami, ale chce wyjaśnić okoliczności sprawy,
  • strona posiada dowody podważające wiarygodność opinii.

Zarzuty do opinii OZSS warto wnieść z kilku powodów, nie tylko dlatego, że opinia jest niekorzystna dla strony. Po pierwsze, opinia biegłych może stanowić podstawę wydania orzeczenia przez sąd. Wniesienie zarzutów pozwala przedstawić własne argumenty i wskazać nieprawidłowości w opinii.

Po drugie, taka opinia może być wykorzystana także w innych postępowaniach, dlatego jej treść ma bezpośredni wpływ na przyszłość osoby, której dotyczy.

Poza tym, jeśli opinia jest krzywdząca i zawiera nieprawdziwe ustalenia, już samo to stanowi podstawę wniesienia zarzutów od opinii OZSS, gdyż pozwala doprowadzić do wydania drugiej, korzystniejszej opinii. 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Zarzuty do opinii OZSS – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

zarzuty-do-opinii-ozss-wzor
Zarzuty do opinii OZSS - wzór
17