Zadatek na poczet umowy najmu wzór

17 

Jak napisać umowę uwzględniającą zadatek na poczet najmu? Zadatek lub zaliczka stanowi często stosowany element rezerwacyjnej umowy najmu. Zadatek, w przeciwieństwie do zaliczki, pełni funkcję odszkodowawczą. W przypadku zrezygnowania z najmu przez najemcę wynajmujący zachowuje go dla siebie. Jeżeli to wynajmujący zrywa porozumienie, najemca może żądać zwrotu sumy dwukrotnie wyższej. W razie dojścia do właściwej umowy najmu zadatek jest przeznaczony na poczet czynszu za mieszkanie.

Kwestię zadatku należy uregulować w treści umowy rezerwacyjnej. W dokumencie powinny więc znaleźć się postanowienia traktujące zarówno o wysokości opłaty i sposobie jej uregulowania, jak i tym, która strona ma prawo do zatrzymania lub zwrotu zadatku w poszczególnych okolicznościach.

W umowie nie może też zabraknąć takich elementów jak: miejsce i data podpisania; strony umowy; opis przedmiotu umowy; wskazanie rodzaju najmu; czas rezerwacji; planowana data zawarcia właściwej umowy najmu (przy umowie z elementami umowy przedwstępnej); prawa i obowiązki każdej ze stron; data, kiedy najemca może wprowadzić się do mieszkania; wysokość przyszłego czynszu i sposób jego zapłaty oraz forma rozliczania innych opłat.

Chcąc ułatwić Ci przygotowanie omawianego pisma, sporządziliśmy gotowy do wypełnienia wzór umowy uwzględniającej zadatek na poczet najmu, który pobierzesz poniżej:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Zadatek na poczet umowy najmu wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

zadatek-na-poczet-umowy-najmu-wzor
Zadatek na poczet umowy najmu wzór
17