Wzór wypowiedzenia umowy terminala płatniczego

17 

Przedsiębiorca zawiera z operatorem terminala płatniczego umowę na zasadach podobnych do umowy najmu, ponieważ nie kupuje urządzenia na własność, a jedynie korzysta z niego za opłatą. Wypowiedzenie umowy terminala płatniczego powinno przyjmować formę pisemną i z reguły wiąże się z koniecznością zachowania okresu wypowiedzenia ustalonego w treści kontraktu. 

Do przygotowania wypowiedzenia umowy terminala warto wykorzystać gotowy wzór wypowiedzenia umowy terminala płatniczego, który zawiera wszystkie wymagane elementy formalne takiego pisma.

Dokument trzeba też stosownie uzasadnić, jeśli umowa wypowiadana jest ze skutkiem natychmiastowym – takie rozwiązanie dopuszcza się bowiem tylko w ściśle określonych okolicznościach. 

Wypowiedzenie umowy terminala płatniczego w trybie natychmiastowym jest możliwe wtedy, kiedy operator nie realizuje zapisów umowy, nie udostępnia ustalonych usług, czy też gdy pobiera opłaty, o których nie poinformował najemcy terminala w momencie zawierania umowy.

Również operator może wypowiedzieć umowę z przedsiębiorcą bez zachowania okresu wypowiedzenia, kiedy ten nie płaci za najem urządzenia, używa terminala w sposób sprzeczny z umową lub przeznaczeniem, a także gdy udostępnia go osobom trzecim. 

Gotowy wzór wypowiedzenia umowy terminala płatniczego pobierzesz poniżej:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wzór wypowiedzenia umowy terminala płatniczego”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wzor-wypowiedzenia-umowy-terminala-platniczego
Wzór wypowiedzenia umowy terminala płatniczego
17