Wzór umowy o opiekę nad spadkodawcą

(1 opinia klienta)

17 

Jakie informacje powinna zawierać umowa o opiekę nad spadkodawcą? Umowę o opiekę nad spadkodawcą należy zawrzeć w formie pisemnej. Dokument podpisuje się z osobą starszą, zwykle znajdującą się w trudnej sytuacji życiowej czy zdrowotnej, wymagającą stałej opieki i pomocy w codziennym funkcjonowaniu.

Umowa znajduje zastosowanie, kiedy spadkodawca nie jest w stanie samodzielnie zajmować się swoimi sprawami – opieką nad domem, własną higieną, regulowaniem zobowiązań.

W umowie o opiekę nad spadkodawcą należy określić zakres praw i obowiązków stron. Kluczowe jest wyliczenie zadań opiekuna i opisanie jego odpowiedzialności. Umowa powinna zawierać także opis warunków wynagrodzenia za pracę opiekuna.

Warto pamiętać, że umowę o opiekę nad spadkodawcą można zawrzeć wyłącznie w sytuacji, kiedy obie strony są świadome konsekwencji wynikających z podpisania takiego kontraktu.

Jeśli potrzebujesz kompletnego, gotowego do wypełnienia wzoru umowy o opiekę nad spadkodawcą, kliknij przycisk poniżej i pobierz odpowiedni druk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (1)

.

1 opinia dla Wzór umowy o opiekę nad spadkodawcą

  1. Ola Fabiańska

    Zostawiam pozytywny komentarz, umowę wystarczy tylko uzupełnić danymi i podpisać.

    • Grzegorz Szwaciński

      Dziękujemy Pani Olu!

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wzor-umowy-o-opieke-nad-spadkodawca
Wzór umowy o opiekę nad spadkodawcą
17