17 zł
Czy można złożyć podanie o przyspieszenie operacji? Nie każdy chory wie, że ma możliwość zwrócenia się do dyrektora szpitala z prośbą o przyspieszenie terminu planowanej operacji. Jeśli ze względu na pogarszający się stan zdrowia pacjent nie kwalifikuje się już jako przypadek stabilny, lecz jako przypadek pilny, to takie pismo będzie jak najbardziej uzasadnione.
Wynika to z faktu, iż dalsze oczekiwanie na wykonanie takiego zabiegu może pogłębić problemy zdrowotne i zmniejszyć szanse chorego na pełen powrót do zdrowia.
Pismo do dyrektora szpitala o przyspieszenie operacji należy napisać w taki sposób, aby wykazać, że stan pacjenta znacząco pogorszył się od dnia zakwalifikowania go jako przypadek stabilny i umieszczenia na odległym miejscu w kolejce oczekujących.
Wskazaniami do przeprowadzenia zabiegu w trybie pilnym mogą być: silny ból, brak reakcji na leki, brak poprawy pomimo wykonywanej rehabilitacji, trudności z poruszaniem się, brak możliwości zarobkowania ze względu na zły stan zdrowia.
Warto wiedzieć, że takie podanie do dyrektora szpitala o przyspieszenie operacji powinno skutkować wezwaniem pacjenta na badania celem sprawdzenia, czy jego stan zdrowia faktycznie się pogorszył.
Pobierz gotowy do wypełnienia wzór pisma do dyrektora szpitala o przyspieszenie operacji, klikając poniższy przycisk:
Mało który pacjent wie, że może wnioskować o przyspieszenie wyznaczonego mu terminu operacji. W szpitalach publicznych najpierw operowane są bowiem osoby kwalifikowane jako przypadki pilne – stan zdrowia zagraża ich życiu lub znacząco utrudnia codzienne funkcjonowanie.
Pozostałe przypadki (ocenione jako stabilne) oczekują na swoją kolej przez wiele miesięcy. Jeśli jednak w trakcie oczekiwania na zabieg dojdzie do pogorszenia stanu zdrowia pacjenta, powinien on skontaktować się z placówką, w której ma odbyć się jego operacja. Możliwe bowiem, że w danej sytuacji kwalifikuje się on jako przypadek pilny.
Pismo w sprawie przyspieszenia operacji należy kierować do dyrektora placówki. W uzasadnieniu wniosku warto opisać, w jaki sposób pogarsza się stan zdrowia chorego.
Wskazaniem do przyspieszenia zabiegu będzie między innymi narastający ból, brak reakcji na leki, brak możliwości świadczenia pracy zarobkowej, czy brak reakcji na zaleconą rehabilitację. Jeśli wniosek zostanie zaakceptowany, pacjent powinien zostać wezwany na ponowne badania.
Krystyna Salamska –
dziękuję za wzór, polecam go
Kasia Płócienniczak –
Polecam i dziękuję za szybką wysyłkę