Wypowiedzenie umowy o współpracy – wzór

17 

Umowę o współpracy zawierają zwykle dwa równorzędne podmioty, czyli przedsiębiorcy (usługodawca i usługobiorca). Jej wypowiedzenie powinno odbywać się na zasadach określonych w treści samego kontraktu oraz na podstawie przepisów dot. umowy zlecenia. Zawsze jednak wypowiedzenie umowy o współpracy musi przyjmować formę pisemnego oświadczenia woli, które pełni rolę dowodową.

Należy pamiętać, że oświadczenie o wypowiedzeniu umowy musi zawierać szereg niezbędnych elementów formalnych. Można przygotować je w oparciu o nasz wzór wypowiedzenia umowy o współpracy, który uwzględnia datę i miejsce sporządzenia dokumentu, dane stron, a także odpowiednio sformułowany zwrot oświadczenia woli o wypowiedzeniu umowy. 

Co ważne, wypowiedzenie umowy o współpracy z reguły będzie wiązało się z zachowaniem okresu wypowiedzenia. Jeśli strony chciałyby rozwiązać umowę bez zachowania okresu wypowiedzenia, mogą zawrzeć porozumienie, czyli rozwiązać umowę za porozumieniem stron ze skutkiem w dowolnym terminie.

Umowę o współpracy można wypowiedzieć też ze skutkiem natychmiastowym, jednak wyłącznie w ściśle określonych sytuacjach, na przykład wtedy, kiedy druga strona rażąco narusza postanowienia kontraktu. 

Gotowy wzór wypowiedzenia umowy o współpracy pobierzesz poniżej:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wypowiedzenie umowy o współpracy – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wypowiedzenie-umowy-o-wspolpracy-wzor
Wypowiedzenie umowy o współpracy - wzór
17