Wypis ze szpitala na własne żądanie – wzór

(1 opinia klienta)

17 

Każdy pacjent może wypisać się ze szpitala na własne żądanie. Podobne pismo ma prawo złożyć w imieniu osoby niepełnoletniej czy ubezwłasnowolnionej jej przedstawiciel ustawowy.

Lekarze mogą odmówić wypisu ze szpitala na żądanie pacjenta jedynie w przypadku, kiedy jego stan zdrowia wymaga udzielania dalszych świadczeń zdrowotnych. W takiej sytuacji sprawa kierowana jest do sądu opiekuńczego.

Wypis ze szpitala na własne żądanie pacjent może złożyć ustnie – wtedy lekarz dokona stosownej adnotacji w jego dokumentacji medycznej. Jednak w większości przypadków szpitale wymagają od pacjentów złożenia stosownego oświadczenia na piśmie, po tym, jak zostaną oni poinformowani o możliwych skutkach podjętej decyzji. 

Oświadczenie o wypisie ze szpitala na własne żądanie musi uwzględniać dane pacjenta, dane szpitala, a także formułkę o skorzystaniu ze swojego prawa wypisu na żądanie. Decyzja pacjenta nie wymaga uzasadnienia. Jeśli szpital nie udostępnia gotowych formularzy wypisu na żądanie, pacjent musi przygotować pismo samodzielnie.

Pobierz gotowy do wypełnienia wzór wypisu ze szpitala na własne żądanie, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (1)

Wyjście ze szpitala na własne żądanie jest jak najbardziej możliwe.

1 opinia dla Wypis ze szpitala na własne żądanie – wzór

  1. Karol Dudziński

    Dziękuję za przesłanie pisma, spełnia on moje oczekiwania!

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wypis-ze-szpitala-na-wlasne-zadanie-wzor
Wypis ze szpitala na własne żądanie - wzór
17